Kot je po sestanku z Uroševičem pojasnil Virant, so danes poskušali "nekoliko umiriti socialni dialog in stopiti na žogo". Tako je minister predlagal, da PSS stavkovnih aktivnosti ne zaostruje in da poskušajo v prihodnjem tednu nadaljevati s pogajanji, ki jih bo z vladne strani vodil sam. Ob tem meni, da bodo lahko prišli do neke rešitve, pri čemer pa bo ključno to, da se s parcialnimi sporazumi ne ruši enoten plačni sistem.

Uroševič pa je pojasnil, da bo svet sindikata o zaostritvi stavkovnih aktivnosti in Virantovem predlogu odločal verjetno še danes. Takoj, ko bo odločitev znana, bodo z njo seznanili tudi javnost, predvidoma še danes zvečer, je dodal. Težko sicer ocenjuje, ali bi v prihodnjem tednu lahko rešili vsa odprta vprašanja, pričakuje pa, da bodo rešili najbolj občutljive točke ter se dogovorili o dinamiki in načinu reševanja preostalih zadev.

Ob tem je spomnil, da je PSS še vedno v stavki in bo tako tudi ostalo, dokler ne sklenejo konkretnega stavkovnega sporazuma, bo pa današnji dogovor "vsekakor pomagal pomiriti strasti".

PSS se je za zaostritev stavke odločil v ponedeljek na seji sveta sindikata. Po tej odločitvi bi bile njihove aktivnosti najbolj opazne na mejnih prehodih v okviru poostrenega nadzora, pri nadzoru cestnega prometa in vzdrževanju javnega reda in miru.

Virant je sicer že ob tej napovedi dejal, da je zaostrovanje stavke nepotrebno in neprimerno, generalnemu direktorju policije Stanislavu Venigerju pa je že izdal navodilo, da mora delo kljub temu potekati tekoče in se na mejah ne smejo ustvarjati čakalne vrste.