Bargati je sprva poudaril, da ne more pristati na uporabo sile s strani oboroženih skupin v novi libijski državi. Svoj odstop zato podaja "kljub nasprotovanju kolegov" v zadnjih dneh, je dejal.

Čez nekaj ur pa je vlada sporočila, da si je minister po pogovoru z Zeidanom vendarle premislil. "Predsednik vlade je obrambnega ministra prosil, naj prekliče svojo odločitev in minister se je strinjal, da bi moral, glede na okoliščine, v katerih je država, nadaljevati z opravljanjem službe," navaja izjava.

Medtem pa so člani libijskega nacionalnega kongresa sporočili, da je Bargati odstavil načelnika generalštaba libijske vojske Jusefa al Mangouša. Ta si je nakopal precej kritik zaradi počasnega procesa vzpostavitve libijske vojske. Mangouš naj bi sicer ostal na položaju, dokler ne imenujejo njegovega naslednika.

Oboroženci so pred dnevi obkolili ministrstvi za pravosodje in zunanje zadeve, zahtevajo pa, da javne funkcije zapustijo ljudje, ki so bili uradniki v času režima Moamerja Gadafija.

V Libiji so sicer v nedeljo sprejeli zakon, ki uradnikom nekdanjega režima prepoveduje opravljanje javnih funkcij, in odstop obrambnega ministra naj bi bil posledica tega zakona. Al Bargati je bil namreč v času Gadafijevega režima poveljnik letalskih sil.

Zakon bo sicer stopil v veljavo šele v roku enega meseca.