Semolič je na podlagi predloga, ki ga je vlada minuli teden poslala v DZ, ocenil, da se je politika na oblasti očitno odločila za reševanje proračuna in projekta slabe banke z razprodajo državnega premoženja.

Po Semoličevi oceni gre za "a la carte" ponudbo tujim vlagateljem, da pokupijo vse, kar je še vrednega v slovenskem gospodarstvu. Ker je čas krize izrazito neprimeren za prodajo lastniških deležev, Semolič v teh načrtih vidi razprodajo državnega premoženja.

»Gre za izrazito kratkoročno razmišljanje«

Prvi mož ZSSS je opozoril, da gre za izrazito kratkoročno razmišljanje brez analiz dolgoročnih učinkov na državo in gospodarstvo, pridobljena sredstva pa da ne bodo namenjena za prihodnji razvoj države, temveč za reševanje trenutnih težav.

Na spisku za prodajo so po Semoličevih besedah naložbe, katerih prodaja bi bil neodpustljiv greh. Med njimi je omenil Luko Koper, Družbo za avtoceste v RS, Krko, Petrol, Telekom Slovenije in Zavarovalnico Triglav.

V ZSSS zato od DZ zahtevajo, da klasifikacije ne sprejme. Njen sprejem bi bil po njegovih besedah neodpustljiva napaka.

Odgovornost politike na tem področju je namreč velika, Sloveniji pa v primeru prodaje ključnih gospodarskih družb grozi izguba suverenosti na številnih področjih, je prepričan Semolič, ki v zvezi s tem vprašanjem napoveduje nadaljnje aktivnosti največje sindikalne konfederacije v državi.