Na poti do osvojitve naziva največjega svetovnega proizvajalca avtomobilov je nemški Volkswagen podrl nov rekord. V letu 2012 so prodali 9,07 milijona avtomobilov, kar pomeni glede na predlansko prodajo 11,2-odstotno rast, je pred začetkom avtomobilskega sejma v Detroitu povedal prvi mož koncerna Martin Winterkorn. Včeraj so bili objavljeni dobri poslovni rezultati računalniškega velikana IBM in spletnega oglaševalskega sistema Google. Zadnji beleži rast oglaševanja na pametnih telefonih in je leta 2011 prevzel proizvajalca mobilnih telefonov Motorola Mobility ter s tem pridobil številne patente.

Vrednost teksaške nafte se je povzpela na najvišjo vrednost od septembra in se je včeraj gibala pri 96,5 dolarja za sod. Napovedi o porabi nafte so višje tudi za februar. Credit Suisse in Danske Bank napovedujeta, da se bo zlato v letošnjem letu v povprečju gibalo med 1720 in 1740 dolarji za unčo. Nivo cene zlata naj bi ohranjale centralne banke z nakupi za zavarovanje pred inflacijo in devalvacijo valut. Za letošnje leto ameriška investicijska banka Goldman Sachs napoveduje trend rasti cene železa. Januarja je povpraševanje po tej surovini močno naraslo v pomorski industriji. Napovedujejo, da naj bi se cena v letu 2013 v povprečju gibala pri okoli 144 dolarjih za tono. Vrednost železa raste od septembra, ko je dosegla najnižjo raven v zadnjih treh letih, in je do včeraj pridobila že 76 odstotkov. Rast je v pretežni meri posledica večjega povpraševanja s strani največje porabnice na svetu, Kitajske.

Japonska centralna banka naj bi po besedah predsednika vlade povečala sproščanje denarja v obtok, zato je jen doživel nov padec vrednosti in v primerjavi z ameriškim dolarjem dosegel najnižjo vrednost od junija 2010. Trenutno se vrednost giblje pri 88,56 jena za dolar. Vrednost ruskega rublja v primerjavi z ameriškim dolarjem se je zaradi napovedi ruske centralne banke, da bo nadaljevala intervencije za krepitev valute, v tem tednu zvišala na najvišjo raven v zadnjih osmih mesecih.