Sedem. Pravljično število, a ne za košarkarje Uniona Olimpije. Ljubljančani so namreč v petem krogu košarkarske evrolige klonili proti Realu iz Madrida in tako doživeli še sedmi zaporedni neuspeh. A poraz se od poraza razlikuje in tokrat je lahko trener Sašo Filipovski na svoje košarkarje ponosen. Proti mnogo bogatejšemu in kakovostnejšemu nasprotniku so se krčevito borili, a so predvsem izkušnje Reala na koncu prevladale.

Če je Mirza Begić pred začetkom dvoboja edini v dresu madridskega Reala prejel topel aplavz gledalcev v Stožicah, je že na samem začetku skupaj s soigralci poskrbel za smrtno tišino. Španski velikan je v slovensko prestolnico prišel odločen, da obračun hitro odloči v svojo korist in po vodstvu z 9:0 v drugi minuti se je zdelo, da bo za goste dvoboj le lažji trening. A se je stanje kaj kmalu spremenilo. Minuta odmora trenerja Saša Filipovskega je prerodila Olimpijo, saj je sledil delni izid 10:0, ki je prebudil tudi dobro 7000-glavo množico v največji slovenski dvorani. Znova je blestel Aron Baynes, ki je poleg strelskega in skakalnega doprinosa poskrbel, da je s parketa z dvema osebnima napakama odšel Begić. A kmalu mu je zaradi identične težave sledil tudi sam, soigralcem Avstralca pa je z nasprotnikom uspelo držati korak vse do 12. minute, ko je bil izid poravnan na 25. Takrat je sledila serija 7:0 Reala, ki je vsak zgrešen met Ljubljančanov pretvoril v bliskovit protinapad, ki se je povečini končal z lahkim polaganjem. Drugi večji nalet so zmaji še odbili in se približali na tri točke zaostanka, a je v prvem polčasu sledil še tretji s strani gostov. Delni izid 12:0 je v obup spravil tako trenerja Filipovskega kot navijače na tribunah, za nekaj upanja pa sta pred odhodom v slačilnico s košema poskrbela Dylan Page in Jaka Blažič.

Priložnosti za priključek Olimpije so košarkarji Reala v nadaljevanju sicer ponujali, a zaradi številnih napak zmaji nikakor niso mogli ujeti priključka. Ko pa so se po silnih mukah le približali na minus šest, je s trojko na drugi strani upe na preobrat hitro poteptal Rudy Fernandez. Na šest so se gostitelji znova približali štiri minute in pol pred koncem, a so košarkarji Reala ponovno izkoristili izkušnje in prednost v kakovosti ter z zalaganjem visokih igralcev pod košem skrbeli, da se dvoboj ni prelevil v izenačen konec. Z novim porazom Olimpija tako sama zaseda zadnje mesto v skupini A, saj je italijanski Cantu v četrtek nepričakovano visoko ugnal Fenerbahče.

Preostala izida skupine A: Cantu – Fenerbahče 82:58 (23:12, 41:27, 57:41, Tabu 16; Sato 10), Panathinaikos – Himki 67:79 (23:17, 41:38, 58:58, Ukić 13; Planinić 18). Vrstni red: Real Madrid 4-1, Fenerbahče 3-2, Himki, Panathinaikos in Cantu po 2-3, Union Olimpija 1-4.