Zmaji so se to pot izkazali s požrtvovalno in zbrano igro. Vratar Jerry Kuhn je z nekaj izjemnimi posredovanji v prvih 40 minutah držal moštvo v igri. Prednost Dunaja po dveh tretjinah je bila le 2:1, v zadnjem delu pa je Olimpija Avstrijcem zavezala kravato. Branilec Coulombe je izid najprej izenačil s strelom iz razdalje, ko so imeli gostje igralca več, akcijo za zmago pa je po podajah Muršaka in Thomasa uspešno končal novinec DeVergilio. Dunajčani so na vse načine poskušali izid izenačiti, a so jim načrte vselej preprečili bojevito razpoloženi branilci z vratarjem Kuhnom na čelu.

Ljubljanski trener Bojan Zajc je po tekmi povedal, da je prišla zmaga v pravem trenutku. "Moramo vedeti, da smo premagali do zdaj še nepremagano ekipo. Zelo sem zadovoljen z borbenostjo igralcev po vsem igrišču. Ker smo še vedno na repu lestvice, je pomembna in dobrodošla vsaka točka. Dobro smo se postavili v obrambi, zapirali sredino igrišča, zato je treba fantom čestitati," je zadovoljstvo izrazil Zajc.

Olimpijo že jutri čaka tekma 15. kroga, ko bo v Tivoliju ob 19.15 gostoval Innsbruck, za zdaj najslabši od dvanajsterice v ligi.

EBEL, 14. krog: Dunaj - Telemach Olimpija 2:3 (0:0, 2:1, 0:2, gledalcev 3700; 1:0 Soares 23/PP1, 1:1 Ropret 37, 2:1 Lakos 38, 2:2 Coulombe 49/PP1, 2:3 DeVergilio 55), KAC - Innsbruck 4:2 (0:0, 2:2, 2:0), Beljak - Linz 3:6 (2:1, 1:1, 0:4), Gradec - Dornbirn 6:2 (4:1, 1:1, 1:0), Znojmo - Salzburg 5:4 v podaljšku (1:1, 3:1, 0:2, 1:0), jutri: Medveščak - Alba Volan, vrstni red: Beljak in Dunaj po 23, KAC 19, Znojmo 18, Medveščak (-1) 17, Linz in Gradec po 16, Salzburg in Alba Volan (-1) po 13, Telemach Olimpija in Dornbirn po 11, Innsbruck 4. Pari prihodnjega kroga, jutri ob 19.15: Telemach Olimpija - Innsbruck, petek ob 17.30: Dunaj - Znojmo, Linz - Medveščak, Dornbirn - Salzburg, Beljak - KAC, Alba Volan - Gradec.