Zuckerberg, ki se je kot eden prvih prijavil za darovalca, je ob tem povedal, da ga je k ustanovitvi mreže darovalcev organov spodbudilo prijateljstvo s soustanoviteljem podjetja Apple Stevom Jobsom, ki je pred svojo smrtjo oktobra lani prestal presaditev jeter.

Uporabniki Facebooka, ki so že darovali katerega od svojih organov, lahko to zdaj objavijo v svoji Facebookovi časovnici, poroča ameriška tiskovna agencija AP.

"Pri Facebooku gre za komuniciranje in pripovedovanje zgodb. Mislim, da ljudje resnično lahko širijo osveščenost o darovanju organov in to lahko delijo s svojimi prijatelji," je za televizijsko hišo ABC povedal Zuckerberg.

"Želimo, da bi bila stvar čim bolj enostavna. Uporabniki morajo le vstaviti državo, iz katere prihajajo, da jih nato lahko povežemo z uradnimi registri," je pojasnil Zuckerberg.

"Danes več kot 114.000 ljudi v ZDA in še na milijone drugih po vsem svetu čaka na presaditev srca, ledvic ali jeter, ki bi lahko rešila njihova življenja," sta v sporočilu za javnost pojasnila Zuckerberg in Facebookova poslovodja Sheryl Sandberg.

Po podatkih neprofitnega združenja Donate Life America, ki sodeluje s Facebookom, naj bi zaradi pomanjkanja razpoložljivih organov vsak dan umrlo okoli 18 ljudi.

"Facebooku smo izjemno hvaležni za njegovo prizadevanje pri reševanju življenj s spodbujanjem Američanov, da se prijavijo kot darovalci organov, oči ali tkiv. Tako bo rešenih tisoče življenj," je po navedbah francoske tiskovne agencije AFP povedal predsednik združenja David Fleming. sta