Ali je bil turnir v Charlestonu prelomnica v tej sezoni?

Lahko bi rekli, da je bil prelomnica in sprememba. Zdaj je potrebno samo nadaljevati v takšni formi.

Kaj vam bo ostalo bolj v spominu? Zmaga nad Marion Bartoli, ki je sedma igralka sveta, ali poraz v polfinalu proti Lucie Šafarovi z 0:6 in 0:6?

Poraz v polfinalu je bil zares boleč, predvsem v prvih trenutkih. Ampak ko sem se čez nekaj dni ozrla na celoten turnir, je slika precej drugačna. Če bi mi kdo pred turnirjem ponudil polfinale, bi ga takoj vzela. Zmaga nad Bartolijevo je bila najbolj sladka, saj sem imela z njo že velikokrat dolge in naporne dvoboje, ki jih nisem dobila.

Kako bi polfinale v Charlestonu primerjali z lansko zmago v Bastadu, glede na to, da je šlo v ZDA za turnir višjega ranga s težjimi nasprotnicami?

Turnir v Charlestonu je bil zahtevnejši. Pokazala sem precej boljšo igro od tiste lani, saj je potrebno za zmago nad takšnimi igralkami, kot sta Bartolijeva in Petrova, nekaj več. Je pa res, da sem v Bastadu zmagala pet tekem zapored, v Charlestonu štiri.

Je bilo na začetku leta težko sprejeti vse tiste poraze v prvih krogih? Sta s trenerjem takrat več delala na izboljšanju tehnike ali psihični stabilnosti?

Porazi niso bili lahki, saj so me poleg slabe igre pestile tudi zdravstvene težave. To se je vleklo skozi celotno avstralsko turnejo, kar je močno zmanjšalo moje možnosti za dobre rezultate. Po slabem začetku mi tudi kasneje ni uspelo najti pravega ritma. Z novim trenerjem sva delala predvsem na tehniki in taktiki ter na sami stabilnosti igre. Kar se tiče psihične priprave, vse delam sama s pomočjo bioterapevtov.

Zakaj ste si za trenerja želeli ravno Slovaka Vladimirja Platenika?

Zato ker je eden redkih dobrih trenerjev na turneji, tako po kakovosti kot tudi po osebni plati. Težko je najti tisto pravo osebo, s katero se počutiš dobro na igrišču in zunaj njega. Na začetku sva veliko delala na tehniki in izvedbi udarcev, predvsem na stabilnosti nog in telesa med posameznim udarcem. Kasneje sva se posvetila gibanju po igrišču, returnu, servisu in še vsemu ostalemu.

Kaj je trenutno v ospredju?

Najbolj to, da mi vsi elementi, ki sva jih izboljšala, pridejo v podzavest. To je pomembno, zato da mi o izvedbi ne bo potrebno razmišljati, ampak bo vse prišlo spontano. Moj tenis mora postati avtomatski, zato na treningu izvajam številne udarce.

Kdaj sta z Vladimirjem Platenikom navezala prvi kontakt?

Prvič sva se pogovarjala lani v času Wimbledona, a je takrat že bil dogovorjen z drugo igralko. Dal mi je nekaj nasvetov o drugih trenerjih, nato pa me je kontaktiral po OP Avstralije, da je prost trener.

Do kdaj velja vajin dogovor?

Najprej sva šla skozi preizkusno dobo in se dogovorila za sodelovanje. Za zdaj sva dogovorjena za eno leto, nato pa se bova ponovno uskladila.

Prihodnji konec tedna vas čakajo dvoboji v pokal Fed. Kako dobro poznate nasprotnice v francoski reprezentanci?

Precej dobro, saj sem že pomerila in tudi premagala prve tri igralke Francije. Potrebno se bo dobro pripraviti in ponovno pridobiti občutke za beton, čeprav smo že sredi peščene sezone. Toda pogoji bodo za vse enaki.

Kakšna je prednost za Slovenijo, ker pri Franciji ni Bartolijeve?

Vsekakor je to za nas velika prednost, kajti Bartolijeva ne igra v pokalu Fed. To moramo izkoristiti in situacijo obrniti nam v prid.

Kaj pa to, da se v slovensko reprezentanco vrača Katarina Srebotnik?

Če bo prišlo do izenačenja in odločilnega petega dvoboja, potem bodo izkušnje Katarine izredno dobrodošle.

Kaj porečete na novo selektorico Majo Matevžič? Je sprememba na boljše?

Maja je zelo pozitivna, zabavna in organizirana oseba. Mislim, da ji ni bilo lahko na Japonskem, enako kot vsem ostalim, predvsem zato ker je šlo za njen prvi pokal Fed v tej vlogi. Verjamem, da bo v Franciji vse precej boljše.

Vam misli že kaj uhajajo k olimpijskim igram?

Olimpijske igre so težko pričakovane, saj bodo moje prve, tako da se že veselim tega velikega dogodka.