Olimpijski prvak Sanchez je bil danes najboljši v zaključnem sprintu etape. Sanchez je skupaj z Rodriguezom in Hornerjem pobegnil približno štiri kilometre pred ciljem, omenjena trojica pa si je prikolesarila 12 sekund prednosti. Z etapno zmago je Sanchez prevzel tudi vodstvo v skupni razvrstitvi.

Etapo je sicer zaznamoval Španec Jose Herrada, ki je edini od ubežnikov "preživel" samostojno akcijo skupine treh kolesarjev, a je tudi njemu 18 kilometrov pred ciljem in šestih opravljenih vzponih zmanjkalo moči. Skupno je drugi Horner, tretji je Rodriguez.

Od obeh Slovencev na dirki je bil danes boljši Simon Špilak, ki je z 12 sekundami pribitka ciljno črto prečkal kot 12. Skupno je tako z 69. mesta napredoval na visoko 18., za vodilnim pa zaostaja le 12 sekund. Napredoval je tudi Jani Brajkovič (Astana). Danes je bil 46., za zmagovalcem pa zaostal minuto in 23 sekund. Toliko zaostaja tudi v skupni razvrstitvi, kjer se je s 76. mesta povzpel na 42.

Četrtkova etapa 52. dirke po Baskiji bo kolesarje preko 151 kilometrov peljala od Eibarja do Bera-Ibardina.