Novi časopis torej ni novi nedeljski tednik, ampak zajetnejša, 92-stranska nedeljska izdaja dnevnika Sun. Ta bi se seveda rad prikupil 2,8 milijona nekdanjih kupcev in več kot sedmim milijonom nekdanjih bralcev News of the Worlda.

Raziskave so pokazale, da velika večina ni začela kupovati ali brati kakšnega drugega nedeljskega časopisa, ampak se je ob nedeljah odpovedala kupovanju in branju časopisov. Murdoch je pohitel z nedeljskim Sunom, ki naj bi začel izhajati dva meseca prej, kot so sprva načrtovali, da bi bil utečen pred letošnjimi velikimi medijskimi dogodki, kot so praznovanje diamantnega jubileja kraljice, evropsko nogometno prvenstvo in olimpijske igre v Londonu. Na pokojni tednik v nedeljskem Sunu spominjata 28-stranska nogometna priloga in ženska priloga - minirevija Fabulous. Nanj - v dobrih časih - pa tudi na vsakdanji Sun spominja tudi zelo veliko oglasov. Oglaševalci, ki so News of the Worldu po izbruhu prisluškovalne afere obrnili hrbet in bili zato glavni razlog za Murdochovo poslovno odločitev, da ga ukine, so se, kljub drugačnim napovedim, množično pojavili v nedeljskem Sunu. Tretjino strani (30) pokrivajo oglasi, med njimi dvanajst celostranskih. Ni presenetljivo, da je bil 81-letni Rupert Murdoch, ki je osebno sodeloval pri nastajanju časopisa, ob izidu nedeljskega Suna nasmejan kot že dolgo ne. Celo bolj, kot je bil leta 1969, ko se je, kot novopečeni lastnik takrat komaj šest let starega časopisa, prvič fotografiral s Sunom v rokah. Ta je postal temelj, na katerem je zgradil svoj medijski imperij zunaj Avstralije, najprej v Britaniji, potem pa tudi v ZDA in drugod po svetu.

Nedeljski Sun se ne izogiba še ne končanim Murdochovim problemom v Britaniji, spomni na ukinitev News of the Worlda in na aretacije Sunovih novinarjev, osumljenih, da so pri zbiranju podatkov za pisanje zgodb podkupovali uradne osebe (predvsem pri policiji, vendar tudi v vladnih ustanovah). Spomni tudi na to, da niso bili še ničesar obtoženi in da so nedolžni, dokler jim ne dokažejo krivde. Kar koli si kdor koli misli o tabloidu Sun, nič ne more spremeniti dejstva, da je najbolj bran tabloid in časopis, ki ga med tednom kupuje več kot 2,7, bere pa več kot 7,6 milijona Britancev. Poleg Suna, s katerim Murdoch več kot pokriva veliko izgubo resnih Timesa in Sunday Timesa, izhajata tudi irski Sun in škotski Sun. Prva številka nedeljskega Suna se od "vsakdanjega" Suna presenetljivo razlikuje po tem, da v njem ni niti enega dekleta zgoraj brez. Med političnimi zgodbami izstopa ekskluzivno razkritje, da bo referendum o škotski neodvisnosti 18. oktobra 2014. Zanimivo je, da je Murdoch, ki so mu vodilni britanski politiki v zadnjih dvajsetih letih jedli iz roke, pred kratkim škotskega prvega ministra Alexa Salmonda hvalil kot najbolj pametnega politika na Otoku. To pomeni, da podpira škotsko neodvisnost ali pa gre za maščevanje politikom v Londonu, ki se ga od izbruha prisluškovalne afere izogibajo, kot bi bil gobav.