Karadžića, ki mu zaradi vojnih zločinov sodijo na haaškem Mednarodnem sodišču za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije, si je Le Pen želel spoznati, da bi si o njem, kot je dejal, ustvaril lastno mnenje.

Ugibanja o tem, ali se je Le Pen srečal s Karadžićem, ko se je ta skušal izogniti aretaciji, so se začela po izidu knjige Misija Le Pen, v kateri je omenjeno njuno srečanje. Knjigo je napisal nekdanji Le Penov varnostnik Thierry Legier.

"Preganjanje oseb, ki jih javno mnenje označi za vojne zločince, ni moja naloga," je v pogovoru za francosko televizijo i-Tele dejal Le Pen. "Ko nekam potujem, se poskušam informirati, informacije pa skušam pridobivati iz čim bolj neposrednih virov. Srečanje s Karadžićem je bilo v bistvu izobraževalne narave," je pojasnil Le Pen.

Le Pen sicer ni razkril, kdaj se je spoznal s haaškim obtožencem. Zatrdil pa je, da se je srečal tudi "s tedanjo predsednico bosanskih Srbov" Biljano Plavšić. Plavšićeva, ki je bila za vojne zločine že obsojena in so jo leta 2009 predčasno izpustili iz zapora, je Republiki Srbski predsedovala med letoma 1996 in 1998, ko je haaško sodišče na podlagi obtožnice že izdalo nalog za aretacijo za Karadžića.

"Srečujem se z vsemi. Ni me strah," je še dejal Le Pen.

Radovan Karadžić je obtožen genocida nad okoli 8000 Bošnjaki v Srebrenici ter vojnih zločinov in zločinov proti človečnosti med vojno v BiH med letoma 1992 in 1995. 66-letni nekdanji voditelj bosanskih Srbov je bil aretiran v Beogradu julija 2008, oktobra 2009 pa se je pred haaškim sodiščem proti njemu začel sodni proces. sta