Isto prerokbo ima Guardiola še vedno v glavi. Odkar je postal prvi trener Barcelone, poudarja, da večletne pogodbe ne potrebuje. Dovolj mu je, če se podaljšuje iz leta v leto. "Ko bom čutil, da ekipa z menoj ne more več napredovati, bom odšel." Aneksa k sedanji pogodbi še vedno ni podpisal, saj čaka, kaj bo prinesel finale španskega pokala, glavna obsesija pa je ubranitev lige prvakov. Pristop na zadnji tekmi z Osasuno je nakazoval, da je Guardiola že odpisal špansko ligo, a sam trdi drugače: "Od šestnajstih možnih lovorik smo jih osvojili trinajst. To je dokaz, da resno jemljemo vsa tekmovanja."

V začetno postavo je prvič skupaj uvrstil Mascherana, Sergia Roberta in Thiaga, na klopi pa sta ostala dirigenta Xavi in Iniesta. Rotacije so v tem delu sezone normalen pojav, a nikoli počitka ne dobi Lionel Messi, ki s težkimi nogami vse težje izvaja lahkotna preigravanja.

V španskem prvenstvu je Barcelona na enajstih gostovanjih slavila le štirikrat. Drevi jo nov izziv čaka pri Bayerju iz Leverkusna. Guardiola kot trener na prvi tekmi osmine finala lige prvakov še nikoli ni zmagal (Lyon 1:1, Stuttgart 1:1, Arsenal 1:2), a je zato vedno napredoval. "Če ne bomo imeli daljših posesti žoge, je Bayer boljši od nas. Preko protinapadov in udarcev iz kota so smrtonosni. Brez kontrole nad žogo bomo v velikih problemih," je kratka Guardiolova analiza Bayerjeve taktike.

Dobro pa se celi rana Sergia Busquetsa, ki jo je staknil pod desnim kolenom. Zanj se zdi, da je povsem povprečen nogometaš, ki s podajo vedno išče le najbližjega soigralca, toda njegova vrednost se potrdi takrat, ko ga ni na igrišču. S svojim inteligentnim gibanjem in mirnostjo na žogi je skriti adut uspeha Barcelone. Ni čudno, da sta tako Vicente del Bosque kot Guardiola, oba nekdanja zadnja vezna igralca v španski reprezentanci, prepričana, da je Busquets precej boljši nogometaš, kot sta bila sama.