Čeprav dvoboj s Srbijo ni imel nikakršnega pomena, se je v dvorani v Kaunasu zbrala skupinica slovenskih navijačev, ki je z navijanjem pokazala pravi odnos do reprezentance. Selektor Božidar Maljković, ki je morda zadnjič sedel na klopi Slovenije, je tudi tokrat na parket poslal peterko Lakovič, Murič, Zoran Dragić, Lorbek in Begić. Vidno sproščenim košarkarjem v belih dresih je prvič na prvenstvu krenil met, saj so do polčasa iz 16 poskusov zadeli kar osem metov za tri točke. Po sijajnem zabijanju Muriča je v 12. minuti semafor kazal izid 33:20 v korist slovenske izbrane vrste, ki pa je do polčasa nekoliko popustila in nasprotniku dovolila, da se je približal na pet točk zaostanka (39:44).

Po prihodu iz slačilnic je slovenska reprezentanca nadaljevala dobro predstavo, čeprav se je srbskim košarkarjem očitno poznalo, da so z mislimi že na letalu proti Beogradu. Goran Dragić je z dvema trojkama in prodori nekajkrat osmešil nasprotnikove košarkarje, roko je naravnal tudi kapetan Lakovič, ki je po treh četrtinah za tri metal 5-4, Slovenija pa je vodila za 13 točk (64:51). Dobrih pet minut je bilo potrebnih, da so Srbi izenačili na 64, Slovenija pa je prvo točko prek starejšega Dragića dosegla šele po sedmih minutah in 31 sekundah zadnje četrtine. Kljub padcu v igri je Maljkovićeva četa v zaključku zadela nekaj metov in se od prvenstva v Litvi poslovila z zmago.