"Tema delavnice ni bila samo grafitanje, temveč tudi spoznavanje drugačne kulture in navad," je povedala Nina Bajec, ki se z nemškimi vrstniki dobro razume. Naučila jih je tudi nekaj slovenskih besed, a ni želela izdati, katerih.

"V mladinski center v Črnučah hodim že dalj časa. Zelo rad rišem in ko sem slišal za to delavnico grafitanja, sem se takoj prijavil," je dejal njen prijatelj Luka Batič. Da je delavnica mednarodna, je bilo všeč tudi Timu Schultzu: "Všeč mi je, da smo tukaj Nemci in Slovenci. V Sloveniji še nisem bil, zato mi je všeč, da se spoznavamo med sabo." Philipu Bartewürthu pa so predvsem zanimive razlike med udeleženci. "Slovenski vrstniki poslušajo drugačno glasbo, imajo drugačne navade, tudi oblačijo se drugače," je dejal. Otroci so med bivanjem v Sloveniji spoznali naše glavno mesto, obiskali Postojnsko jamo, peljali pa so jih tudi na morje.

Vodja nemške skupine Stefan Ölke je bil z izmenjavo zadovoljen. "Izredno nam je všeč, mladi se zelo dobro razumejo med seboj, vse poteka odlično," je dejal Ölke in pojasnil, da to ni prvi projekt med Ljubljano in Wiesbadnom. Prejšnji teden je namreč v Nemčijo na delavnico ženskega nogometa odpotovala skupina slovenskih deklet.

"V slabem tednu dni smo otrokom predstavili zgodovino grafitanja, razvoj od nelegalnega k legalnemu, učili smo se skicirati grafite. Pri tem sta nam pomagala tudi slovenska in nemška profesionalna grafitarja. Zraven tega smo imeli še delavnico na temo diskriminacije in človekovih pravic," je povedala Maja Majcen iz mladinskega centra Črnuče. Dodala je, da so želeli z delavnico grafitanja mladim predstaviti del urbane kulture in jih usmeriti v grafitarstvo na mestih, kjer je to dovoljeno.