Kopitar je sicer podal pri prvem zadetku kraljev. Zadetke za Los Angeles so sicer dosegli Willie Mitchell, Michal Handzuš, Ryan Smyth in Trevor Lewis.

Do poškodbe je prišlo v drugi tretjini. Kopitar se je ob ogradi boril za plošček z branilcem Colorada Ryanom O'Byrnom. Kopitar je v tem dvoboju omahnil na hrbet, pri tem pa je njegova desna noga ostala ukleščena med ogrado in telesom tekmeca, tako da je slovenski hokejist nerodno padel in v bolečinah obležal. Led je sicer zapustil sam ob pomoči soigralcev, toda poznejše informacije o zdravstvenem stanju niso bile spodbudne.

Moštvo iz Kalifornije je sicer sporočilo, da bodo podrobnosti poškodbe njihovega najboljšega igralca znane šele v ponedeljek po opravljeni magnetni resonanci, toda trener Terry Murray je po tekmi že povedal, da Kopitarja ne bo vsaj mesec in pol. "Gleženj je zlomljen. Z ledu bo odsoten vsaj šest tednov. To je za nas hud udarec, saj je Anže naš najboljši igralec. Brez njega bo v napadu precejšnja luknja, toda takšne stvari se v športu žal dogajajo in morali bomo preživeti tudi to. Po drugi strani je zdaj priložnost za nekatere druge igralce, da se izkažejo."

Poškodba Kopitarja, ki je s 73 točkami najboljši strelec ekipe v tej sezoni, je že drugi udarec za kralje v nekaj dneh. Po ponedeljkovi tekmi s Calgaryjem so namreč ostali brez Justina Williamsa, ki si je izpahnil ramo. Kralji so sicer po 75 tekmah rednega dela lige z 92 točkami na petem mestu zahodne konference in na dobri poti v končnico.

"On je naš najboljši igralec. A morali se bomo znajti brez njega. Poškodbe so sestavni del našega športa. Zdaj se moramo zbrati, razdeliti odgovornost in najti pot," pa je o slabih novicah dejal kapetan ekipe Dustin Brown.

Kopitar je nedavno izboljšal klubski rekord po številu zaporednih tekem, na katerih je nastopil. Na današnjem nesrečnem dvoboju s Coloradom je bil na ledu že na 330. tekmi zapored, s čimer je popravil niz 324 tekem Marcela Dionneja.

Lundqvist enajstič v sezoni brez prejetega gola

Na tekmi v Bostonu je padel le en gol, Derek Stepan je bil edini strelec za rangerje. Njihov vratar Henrik Lundqvist je v jubilejnem 400. nastopu v NHL ubranil vseh 26 strelov Bostona in s tem dosegel že 11. "shutout" v sezoni. Z osmo zmago v zadnjih desetih tekmah so se Newyorčani utrdili na sedmem mestu vzhodne konference.

Brez prejetega gola je tekmo končal tudi vratar Buffala Ryan Miller, ki je ustavil vseh 30 strelov New Jerseyja. Nathan Gerbe in Thomas Vanek sta zadela v polno. New Jersey ima po tem porazu še manj možnosti za končnico, Buffalo pa za zdaj trdno drži osmo mesto. V Montrealu so domači hokejisti tretjič zapored tekmo končali brez doseženega zadetka. Za Washington, pri katerem ni nastopil prvi zvezdnik Aleksander Ovečkin, sta bila uspešna Marco Sturm in Aleksander Semin.

James van Riemsdyk je prvič v NHL dosegel tri gole na eni tekmi; Philadelphia je tudi po njegovi zaslugi ostala na vrhu vzhodne konference, gostje pa so na koncu pri newyorških otočanih slavili prepričljivo s 4:1, slednji pa zdaj nimajo več niti teoretičnih možnosti za končnico. Simon Gagne je za Tampo in zmago proti Carolini dosegel dva gola. Strele so se tako učinkovito maščevale za nedavni poraz z istim tekmecem na domačem ledu in prekinile niz štirih porazov.

Detroit je brez Jana Muršaka, ki so ga rdeča krila spet poslala k podružničnemu moštvu Grand rapids, je s 4:2 premagal Toronto. Jiri Hudler, Tomas Holmström, Henrik Zetterberg in Todd Bertuzzi so bili uspešni za Detroit, ki ima spet težave z vratarji. Jimmy Howard se je v zadnji tretjini poškodoval in zamenjal ga je Joey MacDonald.

Corey Perry je dosegel oba gola za zmago Anaheima proti Chicagu, z zmago pa so se racmani prebili pred Chicago na lestvici zahodne konference in imajo na sedmem mestu zdaj točko prednosti. Edini dvoboj, ki se je končal po dodatnem delu igre, je bil v Edmontonu. Na koncu so bili po kazenskih strelih boljši gostje iz Calgaryja, odločilni gol je prispeval Alex Tanguay. Gostje so bili sredi zadnje tretjine že v izgubljenem položaju, saj so izgubljali z 1:4, a je Steve Staios izsilil podaljšek z izenačujočim zadetkom dve minuti pred koncem.