21. in 23. mesto v zasledovanju in skupinskem startu je bilo na koncu dovolj za osmo mesto v skupnem seštevku. Francozinja Marie Dorin je ušla za vsega štiri točke ali štiri mesta, ki jih je Teja kot petnajsta v koloni pred zadnjim streljanjem, po katerem je morala žal dvakrat v kazenski krog, že imela na dosegu. "To je bilo največ, kar sem zmogla. Zelo vesela sem tudi osmega mesta. Če ne bi bila tako trmasta po karakterju, mi to zagotovo ne bi uspelo," se je znova zadovoljno sprijaznila. Za uvrstitev ji iz blagajne IBU pripada 5000 evrov bruto, sicer bi ji tisočak več. Mimogrede, enaka vsota pripada tudi vsej moški ekipi, ki je v pokalu narodov osvojila 10. mesto. "Morala bi hitreje streljati. To je zagotovo glavni razlog. Vendar grem z dvignjeno glavo naprej. Še so novi izzivi," je pripomnila Teja, pol leta mlajša od Petre Majdič, že odločena, da bo kariero vlekla vsaj do Sočija. Andreja Mali, ki je izpadla iz zadnje tekme kot rezerva, je sezono končala kot 32., Tadeja Brankovič Likozar, ki je že med tednom odšla domov k družini, pa 55.

Sezono je zaznamovala Finka Kaisa Makarainen, ki je tako kot "mladinec" Tarjei Boe presenetila z izrednim visokim nivojem vso sezono. Boe se je denimo na zasledovanju s kar 44. startnega položaja zavihtel na drugo, potem ko ga je v cilju ugnal cimer Emil Hegle Svendsen (z rojaki zmagal kar 58 odstotkov tekem v sezoni). Bolni Janez Marič in nenatančni Vasja Rupnik bere točk na sobotnem zasledovanju kljub solidnemu izhodišču (27. in 33. mesto) nista povečala. Z najboljšo skupno bero se lahko pohvali Jakov Fak (24.), ki je moral zaradi okrevanja zmrznjenega kazalca strelske roke predčasno končati biatlonsko sezono brez Sibirije in Osla. Klemen Bauer (32. mesto) pa zagotovo ni zadovoljen s sezono, saj je bil lani dvajseti.