Košarkarji Krke so s porazom začeli Fibin pokal eurochallenge, tretjerazredno evropsko klubsko tekmovanje za evroligo in eurocupom. Izgubili so na gostovanju pri češkem podprvaku iz Prostejova, kateremu očitno ležijo slovenske ekipe, saj je v kvalifikacijah za to tekmovanje izločil domžalski Helios.

Novomeščani so odigrali solidno tekmo, žal pa so si v zadnji četrtini privoščili nekaj kriznih minut, ki so jih stale zmage. Od vodstva z 62:61 so namreč po delnem izidu 15:2 prišli v zaostanek 64:76, ki ga navkljub naporom (76:72) niso uspeli izničiti.

Krka nastopa v skupini E, v kateri sta še Zagreb in Telekom Bonn. Prvi dve ekipi iz osmih skupin se uvrstita v drugi del tekmovanja, kjer se znova oblikujejo štiri štiričlanske skupina. Naslednjo tekmo bo Krka igrala naslednji torek v gosteh pri Zagrebu.