In čeprav domžalski župan Toni Dragar sodelovanje še vedno ocenjuje kot zelo dobro, so po analizah v občini hkrati tudi v dvomih. Župan meni, da bi moral zadrževalnik deževje pričakati prazen in bi morali v njem vodo spustiti do minimuma že ob napovedi možnosti poplav. "Vode je bilo preprosto preveč," pravi Dragar in dodaja, da je zadrževalnik kljub temu zadržal 6,5 milijona kubičnih metrov vode.

Med tistimi, ki si žele odgovorov na vprašanje, ali bi bila lahko škoda še manjša, in ustrezne ukrepe za naprej, je tudi poslanka Zares Cveta Zalokar Oražem, ki je po obravnavi poročila na občinskem svetu za odgovore in ukrepe poprosila okoljskega ministra dr. Roka Žarnića. V poslanskem vprašanju ga sprašuje, ali je Gradiško jezero varno, in zagotavlja zaščito bližnje okolice in avtoceste Ljubljana-Maribor. Sprašuje tudi, ali je jezero ustrezno vzdrževano in upravljano in kdo je za to pristojen. Zaradi neusklajenih aktivnosti, ki so med prebivalstvom povzročile veliko nejevolje in strahu, pa je zahtevala še celovito preveritev delovanja sistema protipoplavnih ukrepov, odpravo pomanjkljivosti in zagotovitev načrtovanega delovanja zadrževalnika. Dodala je zahtevo za izdelavo hidroloških študij, pojasnilo, kdo jih bo izdelal, terminski plan in potreben denar.

Župan Dragar dodaja, da bodo v Domžalah varnejši, ko bodo zgradili še načrtovani suhi zadrževalnik Kolovec in Črnelo pri novi poslovni coni Želodnik. Že zdaj pa so se lotili poglabljanja Kamniške Bistrice na Viru in bodo dela v skladu s soglasji in finančnimi možnosti nadaljevali v smeri proti Kamniku.