Vodotoki v vzhodni in severovzhodni Sloveniji imajo večinoma velike pretoke. Polagoma se zvišujejo pretoki rek Ledava, Velika Krka, Pesnica in Ščavnica, preostali vodotoki pa so v upadanju. Pretoki rek v tem delu države se bodo čez dan predvidoma ohranjali ali pa bodo postopoma upadali. Ob lokalnih padavinah so možni zmerni porasti manjših vodotokov.

Po podatkih Agencije za okolje RS (Arso) upada tudi reka Savinja v svojem celotnem toku.

Tudi pretoki rek v zahodni polovici države se zmanjšujejo, tako denimo upada vodostaj Ljubljanice. Vodostaj Krke pa se je povišal, reka pa bo tekom dneva predvidoma še nekoliko narasla. Poplavljala bo na območjih vsakoletnih poplav.

Na kraških poljih Notranjskega in Dolenjskega krasa, Suhe krajine ter na Ljubljanskem barju se bodo poplavljene površine danes ohranjale v enakem obsegu kot do sedaj.

Deževje na vzhodu zalilo nekaj kleti

Večjih težav deževje v vzhodnem delu Slovenije ni povzročilo. Meteorna voda je zalila kletne prostore stanovanjskih hiš v Rogaški Slatini, Podčetrtku, Makolah, Majšperku in Hajdini. Zaradi močnega deževja je obstajala nevarnost, da bodo meteorne vode znova zalile telovadnice osnovne šole na Ptuju, a so gasilci vodo izčrpali. Voda je poplavila tudi cesto v Pekrah in železniški podvoz na Ptuju.

Najbolj nevarni so plazovi

Zaradi razmočenega terena je sicer še vedno povečana nevarnost proženja plazov. Po podatkih Uprave za zaščito in reševanje se je v soboto sprožil plaz v Jedlovniku v občini Kungota. Gasilci so prekrili okrog 25 metrov dolgo razpoko, ki je nastala pred stanovanjsko hišo.

Danes zjutraj pa se je usul zemeljski plaz na lokalno cesto in podrl tri drogove za električno napeljavo v naselju Kresnica v občini Šentilj. Plaz se je usul tudi na lokalno cesto Šmartno pri Slovenj Gradcu-Legen pri cerkvi Sv. Jurija v občini Slovenj Gradec. Nanos materiala so odstranili delavci Komunalnega podjetja Slovenj Gradec, cesta pa je zaprta za ves promet.