Večernji list piše, da se je DORH s tem odzval na javni nastop Milene Šenator. Potrdili so, da je Milena Šenator podaljšala sodelovanje v državnem tožilstvu, ne razkrivajo pa podrobnosti tega sodelovanja.

Namestnik državnega tožilstva Lazo Pajić je v izjavi za hrvaško televizijo opozoril, da je Šenatorjeva sama dejala, da pri prvi izjavi v državnem tožilstvu leta 2001 ni povedala vsega, niti ni dala vse dokumentacije. Pajić je potrdil, da je to sodelovanje zdaj bolj obsežno in omogoča kvalitetnejše preverjanje pretoka denarja, ni pa želel govoriti o podrobnostih.

Dragan Novosel, prvi namestnik državnega tožilstva, zavrača njene trditve, da jo je po izjavi leta 2001 državno tožilstvo „prodalo“.

„Vse, kar je izjavila, sem posnel in takoj predal policiji,“ je dejal Novosel in dodal, da je po tem izbruhnila afera Grupo. Pajić je dejal, da ni sporna evidenca plačil, ki jo je Šenatorjeva vodila, tudi ni sporno, da obstaja seznam imen, ki jim je Kutle dajal denar.

Po pisanju Večernega lista Pajić pravi, da imajo zdaj te informacije drugačno vrednost, odprta pa je tudi preiskava o Hypo banki, ter da lahko iščejo informacije o tem, če so bila, pa tudi kdaj in komu, izdana posojila na Hrvaškem, kdo in kako jih je odobril ter pod kakšnimi pogoji.

„Zdaj lahko vprašamo, ali je Hypo banka leta 1994 odobrila kredit Kutlinovi skupini Globus in komu v skupini Globus, ki je vsebovala 150 podjetij. Glede na njihove bančne evidence bodo lahko ugotovili, komu je bil kredit odobren, pa tudi, ali je bil zavarovan. Če je bil, katera hrvaška banka ga je zavarovala in ali je bil izplačan ali ne. Vse to so vprašanja, ki si jih zdaj zastavljamo,“ je dejal Pajič.