Na podlagi tega razpisa so pred dobrim mesecem Mestni občini Ljubljana za projekt stožiškega nogometnega stadiona odobrili skoraj 9,4 milijona evrov večinoma evropskih sredstev, ministrstvo pa je vlogo občine pred dnevi že vzelo pod drobnogled zaradi domnevno neresničnih podatkov o predvideni najemnini za stadion.

Na mestni občini so namreč v vlogi navedli, da bo najemnina za ligaške tekme znašala 18.000 evrov, kasneje pa je ljubljanski župan Zoran Janković izjavil, da Olimpiji zaračunajo le okoli 950 evrov na tekmo. Včeraj je Janković pojasnil, da je to najemnina samo za "travo in slačilnice", ne pa tudi parkirne prostore, oglasne prostore, gostinstvo in drugo ponudbo, ki bo na voljo, ko bo športni park dokončno zaživel, kar bodo razložili tudi ministrstvu. S tega so včeraj sporočili, da spremembe podatkov v dokumentaciji za razpis, "ki bi lahko imele vpliv na sam izbor operacije in ki presegajo okvir določil javnega razpisa, še posebno povečanje vrednosti projekta nad mejo, določeno v javnem razpisu, niso dopustne".

Prav povečanje vrednosti naložbe v nogometni stadion nad mejo 45 milijonov bi v teoriji lahko imele resnejše posledice za mestno občino, saj bi s tem neposredno kršila enega od razpisnih pogojev. Po podatkih, ki jih je mestna uprava pripravila za mestne svetnike, se je vrednost naložbe v stadion z dodatno naročenimi deli povišala na 56,6 milijona evrov, kar je 11,6 milijona več kot dopušča razpis. Mestna občina je po pogajanjih z Grepom znesek za dodatna dela sicer uspela znižati za slabih deset odstotkov, kar pa še vedno ni dovolj, da bi izpolnili omenjeni razpisni pogoj. Janković se s tem ne strinja in pravi, da so z naložbo še vedno 300.000 evrov pod v razpisu določeno vrednostjo, saj so nanj kandidirali le z gradbeno-obrtniškimi in instalacijskimi deli ter opremo za stadion, celotna vrednost pa zajema tudi projektiranje, ureditev okolice, parkirišča in drugo.