Srbija : Slovenija - 1:1 (0:0)

* Stadion Marakana, gledalcev 30.000, sodniki: Benquerenca, Miranda in Cardinal (vsi Portugalska).

* Strelca: 0:1 Novaković (63.), 1:1 Žigić (86.).

* Srbija: Djuričić, Rukavina, Vidić, Tošić (od 46. Krasić), Lazović, Stanković (od 71. Kačar), Luković, Jovanović (od 64. Ninković), Žigić, Subotić, Kuzmanović.

* Slovenija: S. Handanović, Brečko, Mavrič Rožič, Cesar, Jokić, Birsa (od 78. Iličić), Koren, Radosavljević, Kirm (od 89. Stevanović), Dedić (od 77. Ljubijankić), Novaković.

* Rumeni kartoni: Jovanović, Žigić, Luković, Vidić, Kuzmanović; Radosavljević, S. Handanović, Kirm, Mavrič Rožič.
* Rdeč karton: /.

Slovenija in Srbija oziroma njene "predhodnice" so se do danes pomerile štirikrat in prav vsaka tekma se je končala z neodločenim izidom: na EP 2000 je bilo 3:3, v kvalifikacijah za SP 2002 je bilo dvakrat 1:1, enak izid pa je bil tudi na prijateljski tekmi leta 2004.

In enako je bilo tudi tokrat. Še četrtič zapored se je dvoboj končal z 1:1. Srbi so resda poskušali več "igrati", toda taktično disciplinirani Slovenci so vedeli, kako se morajo "obnašati", da popravijo napako oziroma poraz s prve tekme proti Severni Irski.

Srbi v prvem polčasu niso navdušili, boljši vtis so pustili Slovenci, ki so si priigrali tudi dve zelo lepi priložnosti, a ju na žalost več tisoč navijačev, ki so prišli v Beograd, niso izkoristili. Toda v drugem polčasu je za veselje v zeleno odete reprezentante le poskrbel Milivoje Novaković, Srbom pa je točko ob koncu tekme rešil Nikola Žigić.

Tako Srbi kot Slovenci so v primerjavi s prvima tekmama opravili po eno menjavo v začetni enajsterici. Domači strateg Radomir Antić je na klopi pustil Miloša Krasića, namesto njega pa je poklical Zorana Tošića. Na drugi strani je Matjaž Kek v napad ob Novakovića namesto Zlatana Ljubijankića spet postavil Zlatka Dedića.

Slovenci se na Marakani niso ustrašili, temveč so se takoj po robu postavili favoriziranim domačinom. Ti so sicer prvi zapretili, ko je v osmi minuti s 30 metrov sprožil Zdravko Kuzmanović, Samir Handanović v slovenskih vratih pa se je izkazal. Toda po tej priložnosti so nase opozorili tudi Slovenci.

Natančneje Zlatko Dedić, ki je imel v 19. in 26. minuti dve imenitni priložnosti za vodstvo. Najprej je cilj zgrešil z desetih metrov, nato pa je lepo pritekel v prazen prostor in nekoliko z desne strani kazenskega prostora spet meril mimo srbskih vrat. V 38. minuti so imeli slovenski nogometaši novo priložnost, ko je prekršek na robu kazenskega prostora napravil Nemanja Vidić, prosto strel pa je slabo izvedel Novaković.

V uvodu drugega polčasa so imeli pobudo Srbi, toda slovenski nogometaši so s pritiskom po celem igrišču zlahka preprečevali nevarnejše napade, pozneje pa so tudi umirili njihov pritisk. Na drugi strani je v 62. minuti znova do strela prišel Dedić, ki je poskusil z roba kazenskega prostora, toda preslabo za Andjelka Djuričića.

Le minuto pozneje so se Kekovi izbranci veselili vodstva. Andraž Kirm je podal visoko žogo v kazenski prostor, Novaković se je lepo otresel svojega čuvaja in spretno z nogo poslal žogo v srbsko mrežo. V 71. minuti so imeli lepo priložnost za izenačenje tudi domačini, vendar je žoga po strelu Miloša Ninkovića zletela za las mimo slovenskega gola, malce pozneje pa je zanesljiv srbski zadetek na golovi črti preprečil Bojan Jokić po ne preveč posrečenem poskusu Kuzmanovića.

V 82. minuti so imeli gosti tudi malce sreče, saj je sam proti golu stekel Danko Lazović, od zadaj ga je spotaknil Matej Mavrič Rožič, vendar se sodnik ni odločil za enajstmetrovko, temveč pokazal le na udarec iz kota. A štiri minute zatem je le sledilo izenačenje. Antonio Rukavina je podal visoko žogo v kazenski prostor, visoki Nikola Žigić pa je ob Mišu Brečku brez težav dobil skok in zadel.

Ostali izidi kvalifikacij za nogometno evropsko prvenstvo leta 2012, ki bo na Poljskem in v Ukrajini: