"Razumemo, da Srbija Kosova ne želi priznati že jutri, hkrati pa ne moremo dopustiti, da bi bila neodvisnost Kosova ponovno postavljena pod vprašaj. Če bo Beograd kljub temu izposloval resolucijo, ki bo v nasprotju s tem stališčem EU, bo to za srbsko pot v Evropo 'zelo škodljivo', saj bo s tem ogrožena evropska pot Srbije," je posvaril vodja avstrijske diplomacije. Dodal je, da evropske sile v Beogradu tako ali tako vedo, da se "s trdo roko le malo doseže".

Spindelegger se je zavzel tudi, da bi morala EU v ZN imeti več pravic. Visoka zunanja predstavnica Evropske unije bi tako morala imeti pravico, da spregovori pred Generalno skupščino ZN, predložiti svoje osnutke in predloge za spremembe ter neposredno reagirati v razpravah. "Tudi pogajanja bi bila lažja, če bi lahko visoka zunanja predstavnica EU Catherine Ashton govorila v imenu 27 držav" pred ZN, je še dejal.

EU ima sedaj sicer pravico, da njen predstavnik spregovori, a to lahko stori šele ob koncu posamezne debate. Na tak način pa ima EU, ki formalno ni članica ZN, enako pravico kot npr. Malteški viteški red, je še dejal Spindelegger.