Pahor in Tadić sta o tem na kratko govorila že v sredo v Tripoliju ob robu slavnostne večerje ob obletnici libijske revolucije. Srbija si prizadeva za uveljavitev svojega pogleda na vprašanje Kosova, več članic EU pa jo skuša prepričati, naj omenjeno resolucijo umakne.

K temu je srbskega predsednika ob obisku v Beogradu konec avgusta pozval tudi britanski zunanji minister William Hague, Tadić pa mu je odgovoril, da je Srbija pripravljena na kompromis o resoluciji, da pa ne bo nikoli priznala Kosova.

Tadić je takrat še poudaril, da je strateški cilj Srbije članstvo v EU, Hague pa je pojasnil, da bi bil umik predloga resolucije o Kosovu najlažji način za kompromis med Srbijo in EU. Ocenil je, da za Srbijo ne bi bilo dobro, če bi doživela neuspeh pri glasovanju v GS ZN, položaj, vsaj kar se tiče odnosov z EU, pa ne bi bil boljši niti v primeru, če bi Srbija dobila večinsko podporo v ZN.

Po Pahorjevem prepričanju "je izredno pomembno, da ima tudi Srbija evropsko perspektivo in Slovenija si bo za to prizadevala". Tako naj bi s Tadićem na srečanju v Brdih govorila o tem, "kaj lahko Ljubljana stori za to, da bi našli rešitev, s katero bi bila zadovoljna večina članic EU" in bi jo v septembru po možnosti tudi sprejele kot svojo usmeritev.

Generalna skupščina ZN bo o predlogu srbske resolucije predvidoma razpravljala 9. septembra.