Kot smo poročali včeraj, je ministrstvo za zdravje poslovnim direktorjem javnih zdravstvenih zavodov posredovalo dopis, kako ravnati in organizirati delo zdravnikov ob napovedanem umiku soglasij za delo prek polnega delovnega časa. Za razlago številnih zakonov, ki urejajo delo zdravnikov, so poskrbela tri ministrstva in inšpekcijske službe. Fides je nad njihovimi ugotovitvami zgrožen in pravi, da "bi zdravnikom radi odvzeli še tisto malo ugleda in poklicnega dostojanstva, ki ga je ostalo po vseh dosedanjih političnih diskreditacijah. Prepričani so, da politični odločevalci "zlorabljajo lastne strokovne službe, da bi "dokazali", da za zdravnike delovnopravna zakonodaja ne velja". Kot so zapisali, v "vseh civiliziranih državah od 2. svetovne vojne dalje velja 40-urni delavnik, naši politični odločevalci pa menijo, da mora zdravnik delati neomejeno, ob tem pa mu še očitajo zaslužek. Oblasti je med možnimi oblikami zdravniškega dela očitno še najbližje delo pod prisilo, ki je sicer definicija novodobnega suženjstva."

V omenjenem dopisu zatrjujejo, da zdravniki lahko, če je to potrebno, vsak teden opravijo 8 ur nadurnega dela, kar v enem letu znese 482 ur in ne 170, za kolikor se zavzema Fides. Prav tako je Fides zgrožen nad razlago, da pod določenimi pogoji lahko dežurajo tudi zdravniki, starejši od 55 let.

V sindikatu zdravnikov in zobozdravnikov so neomajni: "Kljub vladnim poskusom "pravne kredibilnosti" je neizpodbitno, da delovnopravna zakonodaja velja tudi za zdravnike. Vse pravice iz dela, ki jih imajo zdravniki, bodo lahko s pomočjo Fidesa uveljavili ne glede na aktualne politične pritiske in tiste, ki bodo morda še sledili".