Shod je potekal pod geslom "Dovolj je dovolj". Organizatorji so s tem po poročanju APA želeli predvsem opozoriti, da je družina Zogaj postala simbol "katastrofalne priseljenske politike v Avstriji". Udeleženci shoda so zahtevali, da avstrijske oblasti nemudoma najdejo primeren prostor za družino Zogaj, obenem pa uvedejo za "človeka dostojno azilno politiko".

Med soorganizatorji današnjega zborovanja je bil tudi avstrijski novinar Robert Misik, ki je poudaril, da je današnji dogodek "močan signal, ki ga avstrijske oblasti ne bodo mogle spregledati". "Želim si, da bi bila naša prizadevanja poplačana z uspehom in da bi družina Zogaj imela svojo prihodnost v Avstriji, saj sem tudi spada," je dejal Misik.

Na protestih se je po poročanju APA zbralo na tisoče ljudi. Policija ocenjuje, da jih je bilo kakih 7000, organizatorji pa govorijo celo o številu 20.000. Protest je sicer kljub velikem številu udeležencev minil mirno.

Saga družine Zogaj se je začela maja 2001, ko je oče nezakonito vstopil v Avstrijo in vložil prošnjo za azil, ki pa so mu jo zavrnili. Septembra 2002 so v Avstrijo nezakonito prišli tudi mama in pet otrok ter vložili prošnjo za azil, ki so jo avstrijske oblasti prav tako zavrnile.

Javnost je zanje izvedela poleti leta 2007, ko so prebivalci kraja Frankerburg in sošolci tedaj 15-letne Arigone sprožili zbiranje podpisov, da bi lahko družina ostala v Avstriji. Septembra 2007, potem ko je njeno družino z namenom izgona prišla iskat policija, je Arigona za 15 dni izginila neznano kam.

Arigonini materi Nurii so takrat dovolili, da ostane v Avstriji in poišče svojo hčerko, oče pa se je moral s preostalimi štirimi otroki vrniti na Kosovo. Še isti mesec je v Avstriji odmevalo Arigonino pismo, v katerem je zagrozila s samomorom, če se njena družina ne bo vrnila v Avstrijo.