Odbor je bil ustanovljen leta 1962 in v okviru OECD zastopa interese gospodarstva. V njem so zastopane delodajalske organizacije iz držav članic OECD, namen odbora pa je predvsem vplivati na politiko organizacije in informirati člane po posameznih državah o spremembah v smernicah OECD.

Sprejem Združenja delodajalcev Slovenije, ki je zadnji dve leti sodelovalo v odboru kot opazovalec, je po besedah predsednika združenja, prvega moža Holdinga Slovenske elektrarne Boruta Meha veliko priznanje za dosedanje strokovno delo združenja na področju zastopanja interesov delodajalskih organizacij v Sloveniji.

Kot zagotavlja Meh, bo polnopravno članstvo delodajalcem v Sloveniji omogočalo vpliv, uporabo analiz in priporočil s številnih področij kot so okolje, trgovina, podjetništvo in socialni dialog, ki jih odbor pripravlja v okviru OECD.

Premier Borut Pahor je v četrtek v Parizu sicer prejel uradno povabilo OECD, na kar je država čakala od leta 1996, ko je zaprosila za članstvo. Povabilo na pogajanja za članstvo je dobila šele leta 2007.

Po slovesnem povabilu naj bi Slovenija nato 1. junija v Ljubljani podpisala sporazum o pristopu, ki ga bo moral ratificirati še državni zbor. Sledila bo resolucija OECD o sprejemu, nato pa bo Slovenija ratifikacijsko listino deponirala pri francoski vladi, s čimer bo postopek pristopa sklenjen.