Skupna novinarska konferenca predsednikov je potekala v sproščenem in prijateljskem vzdušju, pri čemer sta oba skušala razbliniti domneve, da je kaj zamere zaradi tega, ker Obama lani v Parizu ni sprejel povabila na Sarkozyjevo državniško večerjo, ampak je s soprogo Michelle šel na večerjo v eno od restavracij v mestu. V torek zvečer je bila večerja pripravljena za štiri v Beli hiši. Obama in prva dama Michelle sta uživala v družbi Sarkozyja in Carle Bruni.

Sarkozy je v ponedeljek v New Yorku izrazil željo, da bi ZDA bolj prisluhnile mnenju preostalega sveta, in v torek ga je čakalo novinarsko vprašanje, ali se mu zdi, da ga Obama posluša. Sarkozy se je zamislil, kar je šaljivo prekinil Obama z besedami, da ga seveda posluša in ga kar ne more nehati poslušati. Sarkozy pa je po razmisleku na koncu prišel do komplimenta. "Ko predsednik Obama kaj reče, potem drži besedo. Njegova beseda ga zavezuje in to je pomembno," je dejal.

Glede perečih svetovnih vprašanj sta bila predsednika na isti valovni dolžini. Obama je med drugim dejal, da si želi potrditve novih sankcij proti Iranu v naslednjih tednih in ne mesecih, Sarkozy pa ga je podprl. Možnosti za uspeh sankcij bodo resne šele, ko bodo zahodne članice Varnostnega sveta ZN (ZDA, Velika Britanija, Francija) prepričale Rusijo in Kitajsko.

Rusija sicer zadnje čase kaže voljo do novih sankcij, čeprav ni znano, ali dovolj ostrih, da bi bile ZDA zadovoljne, Kitajska pa ne kaže pripravljenosti za nobene sankcije. Obama je priznal, da soglasja v mednarodni skupnosti ni in bo treba še delati. Izrazil je razumevanje, da imajo nekatere države, ki poslujejo z Iranom, zadržke in dejal, da vrata za Iran še vedno ostajajo odprta. Vendar Obama meni, da ni bilo znakov, da je Iran pripravljen narediti korak nazaj glede jedrskega programa in potrpljenje naj bi minilo.

Sarkozy je med drugim dejal, da Iran ne sme nadaljevati svoje nore tekme proti jedrskemu orožju, zato je prišel čas za odločitve.

Francoski predsednik je stopil na stran Obame tudi glede spora z Izraelom in dejal, da Francija prav tako obsoja izraelsko nadaljevanje gradnje naselbin v vzhodnem Jeruzalemu. Obamo je pohvalil, da se trudi, da spravi Izrael in Palestince za pogajalsko mizo, in menil, da je pomanjkanje miru v regiji problem za ves svet.

Glede Afganistana si ZDA želijo, da bi tudi Francija tja poslala dodatne vojake, vendar javno mnenje temu ni naklonjeno in Francozi so pripravljeni poslati inštruktorje. Tiskovni predstavnik Bele hiše Robert Gibbs je povedal, da Obama v torek ni pritiskal na Sarkozyja glede tega.

Sarkozy pa je pritisnil glede zračnih tankerjev. Za 35 milijard dolarjev vredno pogodbo sta se potegovala Boeing in evropski Airbus v povezavi z ameriškim Northrop Grumanom.

Evropsko ameriška naveza je pred kratkim odstopila od natečaja, ki bi naj dajal prednost Boeingu. Sarkozy je dejal, da bi bilo pošteno, če bi pogodbo za nove zračne tankerje razdelili med Airbus in Boeing. Obama je zatrdil, da bo proces odločanja o pogodbi odkrit in pošten, vendar bo imel zadnjo besedo obrambni minister Robert Gates.