Navijače v dvorani Staples Center je na noge dvignil Jarret Stoll v 12. minuti prve tretjine za vodstvo domačega moštva, a so nato Kralji zaspali in pustili, da so gostje v nadaljevanju trikrat zadeli. V polno so zadeli hokejisti Bostona Slovak Miroslav Šatan, Blake Wheeler in Michael Ryder. Odgovor domačih je sledil šele v tretji tretjini. Kapetan Dustin Brown je v 11. minuti zadnje tretjine znižal vodstvo na 2:3, nato je v 13. minuti izenačil 22-letni Hrušičan. Kopitar je v tej sezoni na 48 tekmah zbral že 19 golov in 27 podaj (46 točk), v karieri v ligi NHL je skupno vpisal že 98 zadetkov.

Po podaljšku brez zadetka so sledili kazenski streli, v katerih sta znova blestela Kopitar in Brown, ki sta edina zadela in ugnala čuvaja mreže Bostona Tima Thomasa. Izkazal se je tudi čuvaj mreže Kraljev Jonathan Quick, ki ni popustil pod pritiskom in je ohranil mirne živce. Kralji so tako iztržili dve točki in ohranili osmo mesto v zahodnem delu konference, s 27 zmagami in 18 porazi zaostajajo 13 točk za vodilnim moštvom Zahoda Chicago Blackhawks.

Boston je sicer nastopil oslabljen, saj so zaradi poškodb manjkali trije igralci Mark Savard, Patrice Bergeron in Marco Sturm.

"So bile tekme, na katerih nismo igrali najbolje, pa smo zmagali in so bile tekme, ki bi jih morali dobiti, pa jih nismo. A na koncu se vse poravna in štejejo točke, ki so v tem trenutku, ko nam diha za ovratnik Detroit, še toliko pomembnejše. Enkrat, ko bomo v končnici, bomo verjetno za to tekmo dejali, da je bila res velika," je razmišljal kapetan moštva Brown. Kopitar, ki je na prvih 18 tekmah sezone štirinajstkrat zadel v polno, je kasneje nekoliko popustil, a se znova vrača nazaj. "Zgodila se je sprememba v naši miselnosti in prav to je bilo odločilno, izkoristili smo pravi trenutek, dosegli odločilna gola proti koncu tekme ter osvojili res veliki točki," je dodal Kopitar.

Loterija kazenskih strelov je odločala še na dveh tekmah: New York Islanders - Buffalo Sabres (3:2), Dallas Stars - Detroit Red Wings (3:2), ko so zadetek Steva Otta v šestem krogu kazenskih strelov priznali šele po ogledu video posnetka.