Derbi večera je bil v Milanu, kjer so domači rdeče-črni gostili madridski Real (1:1). V zelo odprti predstavi v prvem polčasu so zasluženo povedli Španci prek Karima Benzemaja (29.). Milan je hitro izenačil, v 36. minuti je Ronaldinho unovčil najstrožjo kazen. V razburljivi predstavi je Alexandre Pato čez nekaj trenutkov spet zadel, a so sodniki neupravičeno razveljavili gol. Ekipi sta si pripravili še številne priložnosti, a je ostalo pri delitvi točk.

V drugi tekmi skupine C je Olympique Marseille premagal Zürich s 6:1. Francoze je v vodstvo z avtogolom v tretji minuti popeljal Silvan Aegerter, praktično pa je tekmo že v 11. minuti odločil Fabrice Abriel. Alexandre Aplhonse je znižal v 31. minuti, a Olympique je po golu Mamadouja Nianga v 51. spet ušel na varnejšo razdaljo. Do konca tekme so gostitelji prerešetali švicarsko mrežo, zadeli so še Hilton (80.), Benoit Cheyrou (87.) in Brandao (90.).

V Münchnu sta se v skupini A udarila Bayern in Bordeaux (0:2). Francozi, ki so si z zmago že priigrali osmino finala, so v 37. minuti povedli prek Yoanna Gourcuffa, v 90. minuti pa je zadel še Marouane Chamakh. Nemce čaka težko delo za preboj v drugi del, saj za Juventusom zaostajajo za štiri, za Bordeauxom pa že za šest točk. Torinski Juventus je v drugi tekmi skupine v Haifi premagal Maccabi z 1:0. Italijane je do zmage v sodnikovem podaljšku prvega polčasa popeljal Mauro Camoranesi.

V skupini B je Manchester United prav tako prišel med 16 najboljših. Na Old Traffordu je sicer iztržil le točko proti moskovskemu CSKA (3:3), a to je bilo vseeno dovolj. Ruse je v 25. minuti z lepim prodorom v vodstvo popeljal zvezdnik prihodnosti Alan Dzagojev, le nekaj trenutkov pozneje je izenačil Michael Owen. Rusi so v 31. minuti spet premešali domačo obrambo in prek Miloša Krasića povedli, prednost pa na začetku drugega polčasa povišali na 3:1. Zadel je Vasilij Berezucki. Paul Scholes je v 84. minuti znižal zaostanek, Antonio Valencia pa je v drugi minuti sodnikovega podaljška postavil končni izid. Drugo tekmo te skupine med Bešiktašem in Wolfsburgom so gladko dobili Nemci s 3:0. Prvi zadetek na tekmi so zabili prek Zvjezdana Misimovića (14.), drugega Christiana Gentnerja (80.), tretjega pa je dosegel Edin Džeko (87.).

V skupini D je bil v ospredju dvoboj madridskega Atletica in Chelseaja. Londončani bi si že z remijem že priigrali napredovanje in tega so tudi dosegli (2:2). Sprva je Madridčane v vodstvo popeljal Sergio Agüero, ki je s pravo bombo zadel v 66. minuti, izenačil je Didier Drogba v 82. minuti, isti igralec pa je Londončane na prag zmage popeljal v 88. minuti. Toda Špancem je točko v sodnikovem podaljšku priigral Agüero. Drugo tekmo skupine med Apoelom iz Nikozije in Portom so dobili Portugalci z golom Falcaa v 84. minuti in se tako tudi prebili v drugi del tekmovanja.