Bebić je povedal tudi, da ne vidi niti enega osnovnega dokumenta, ki bi katerokoli stran obvezal k čimerkoli, ko gre za hrvaško-slovenska pogajanja. Kot je poudaril, so "vse opcije odprte", napoved nadaljevanja pogajanj, ki so bila prekinjena 5. junija, pa ne pomeni nobenih obveznosti.

"Takrat so bila pogajanja ustavljena in kot je povedala premierka Jadranka Kosor v pismu švedskemu predsedstvu, se bodo pogovori nadaljevali tam, kjer so bili ustavljeni," je izjavil Bebić v redni mesečni oddaji hrvaškega radia z naslovom Z Markovega trga.

Ponovil je, da Hrvaška vztraja pri pogajanjih na podlagi mednarodnega prava. Na vprašanje, zakaj hrvaška stran ne opravlja raziskav, kaj menijo državljani glede hrvaško-slovenskih pogajanj, kot to počnejo v Sloveniji, pa je odgovoril, da kakršenkoli pritisk javnosti ne bo rešil ničesar.

Bebić je znova povedal, da Hrvaška ne bo z ozemljem kupovala članstva v EU niti v katerikoli drugi mednarodni povezavi ter da ne bo hrvaške vlade in parlamenta, ki bi se odpovedala državnemu ozemlju. Dodal je, da si Hrvaška ne želi biti nobena izjema v mednarodnem pravu, temveč želi, da bi se v pogajanjih s Slovenijo spoštovalo le omenjeno pravo. "Če sklepna odločitev ne bo na podlagi mednarodnega prava, je Hrvaški ni treba sprejeti," je sklenil Bebić.

Hrvaški sabor bo jesensko sejo začel v sredo, na dnevnem redu pa je več kot 70 točk, tudi tiste, ki se nanašajo na usklajevanje hrvaške zakonodaje s pravnim redom EU. Bebić je izrazil pričakovanje, da bo sabor do konca leta sprejel vse zakone, ki so pomembni za vstop Hrvaške v EU.

Saborsko zasedanje se bo sicer začelo z vprašanji poslancev vladi. Glede na ostre odzive opozicije na ljubljanski dogovor premierov Hrvaške in Slovenije, Jadranke Kosor in Boruta Pahorja, pa je za pričakovati tudi vprašanja o aktualnih slovensko-hrvaških pogajanjih.