Zadnji dogodek, zaradi katerega je bil Jevšek podvržen notranji kontroli, se je zgodil pred dvema tednoma, ko je prišel na smučanje v Kranjsko goro. Prejšnji teden je v.d. generalnega direktorja policije Janko Goršek na mizo že dobil anonimko, ki je sporoča,., da je Jevšek v Kranjski gori smučal s smučarskimi vozovnicami, ki so namenjene policijskim patruljam na smučišču in zato v tistem času na smučišču ni bilo policijske patrulje.

Na Štefanovi 2, kjer je sedež policije, v zakulisju razlagajo, da je Jevškov največji zaščitnik Janko Goršek, s katerim sta v preteklosti bila tudi tesna sodelavca. Goršek naj bi tudi že decembra lani med razgovori z ministrico Katarino Kresal tudi poudaril, da če bo generalni direktor policije, Jevška ne bo odstavil. Na drugi strani pa je Jevšek vpleten v vrsto zgodb, ki zbujajo dvom, primeri pa segajo vse od ustavitve preiskave zoper Dimitrija Rupla pa do aretacije nekdanjega tožilca Boštjana Penka. Goršek še vedno podpira Jevška. Tudi zadnja anonimka o Jevškovi domnevni zlorabi smučarskih vozovnic za policijske patrulje je dobila hiter epilog. V vsega nekaj dneh je Goršek odredil notranji nadzor, njegove ugotovitve pa so Jevška oprale vseh sumov. Jevšek ni smučal z vozovnicami, namenjenimi policijski patrulji, saj policisti te vozovnice vsak dan dvignejo pri delavcih smučišča in jih ne more dobiti nekdo, ki pride na dopust. Zato policijsko delo na smučišču, kot je ugotovil interni nadzor, ni bilo moteno. Jevšek nam je povedal, da je smučarske vozovnice po dogovoru s komandirjem dobil na policijski postaji Kranjska gora, saj jih "tam lahko dobi tudi čistilka, če so proste". Šlo naj bi za vozovnice, ki jih dobijo policijske postaje v okviru mednarodnega policijskega združenja ali policijskega sindikata, v katerega Jevšek sicer ni včlanjen. Jevšek se je torej tokrat uspešno obranil obtožb.

Toda položaj šefa kriminalistične policije, človek, ki ga zaseda, velja za najbolje obveščenega v državi, bo še naprej ostal vroč. Jevška so v preteklosti že povezovali s premierjem Tonetom Ropom, nasprotniki mu očitajo, da naj bi bil v stikih tudi s prejšnjim premierjem Janezom Janšo, čeprav za to ni dokazov. Tudi v mandatu sedanje vlade naj bi že poskušal navezati zaupnejši odnos z ministrico Kresalovo. Na drugi strani pa se relativna teža položaja direktorja kriminalistične policije zmanjšuje z načrtovano ustanovitvijo nacionalnega preiskovalnega urada, ki naj bi bil dokaj samostojen, tja pa naj bi se preselili najsposobnejši kriminalisti, ki bi tam obravnavali najzahtevnejša kazniva dejanja.