"To seveda ne pomeni, da bomo kakor koli posredovali," je dejal tiskovni predstavnik. Sicer pa si Evropska komisija prizadeva za izboljšanje direktive o zanesljivosti oskrbe s plinom, je še poudaril. Prav tako je v tem okviru bistveno čim prej potrditi seznam energetskih projektov v okviru načrta za okrevanje evropskega gospodarstva, ki naj bi izboljšali energetsko varnost EU, je še povedal Taradellas.

Med temi projekti je tudi slovenski plinovod, za katerega je komisija predvidela 40 milijonov evrov evropskih sredstev. Države članice so doslej še niso uspele dogovoriti, katere projekte in kako jih financirati. Zaskrbljenost se je znova pojavila po današnjem poročanju ruskega dnevnika Kommersant, da je ruski energetski velikan Gazprom vnovič zapretil s prekinitvijo dobave plina, če Ukrajina do 8. marca ne plača dolgov.

"Ruski energetski velikan Gazprom bi lahko prekinil dobavo plina Ukrajini z 8. marcem, če Naftogaz ne bo plačal za plin, ki ga je prejel februarja," poroča ruska tiskovna agencija RIA Novosti, ki se sklicuje na Kommersant. Ruski dnevnik tudi piše, da Naftogaz nima denarja, da bi plačal za plin.

Plinski spor med Moskvo in Kijevom, zaradi katerega je Rusija prekinila dobavo plina čez Ukrajino v EU, je hudo prizadel Bolgarijo in Slovaško, posledice pa je poleg številnih drugih članic EU čutila tudi Slovenija.