Vlada in sindikati so se tudi dogovorili za pogajanja o spremembah zakona o plačnem sistemu in nadaljnjih spremembah kolektivne pogodbe, s katerimi bi odpravili anomalije v sistemu. Glede zmanjševanja števila javnih uslužbencev za dva odstotka pa se je vlada zavezala, da ne bo zmanjševala števila zaposlenih z izločevanjem dela dejavnosti iz javnih zavodov. Vlada bo pripravila tudi novelo zakona o kolektivnih pogodbah, ki bo omogočila določitev pravic v odvisnosti od članstva v sindikatu.

Krebsova je povedala, da podpis večine sindikatov dokazuje, da je socialni dialog mogoč tudi v kriznih časih, Križanič pa je ocenil, da so se javni uslužbenci "resnično izkazali" in omogočili, da bomo lahko izpolnili naše zaveze glede vzdržne rasti plač. Branimir Štrukelj, predsednik KSJS, je pojasnil, da so se za podpis dogovora odločili predvsem zaradi solidarnosti do zaposlenih v gospodarstvu. Janez Posedi, vodja pogajalske skupine preostalih 21 sindikatov, pa je vlado opozoril, da ji bodo gledali pod prste za vsak cent.

Drago Ščernjavič, sekretar Sindikata državnih organov, se je pridušal, da dogovora niso podpisali tisti sindikati, ki so z novim plačnim sistemom največ pridobili. Doro Hvalica, predsednik Glose, pa je dejal, da dogovora niso podpisali, ker so bili že prej podcenjeni in ne vedo, zakaj bi se morali znova žrtvovati.