Osrednja tekma je bila v San Antoniu, kjer je domača zasedba po ogorčenem boju ugnala Los Angeles Lakers s 112:111. Branilec kalifornijske ekipe Saša Vujačič zaradi težav s hrbtom ni igral. Na preostalih osmih tekmah so se štirih zmag veselile gostujoče zasedbe. Chicago je slavil v Torontu s 102:98, Miami v Milwaukeeju s 102:99, New Orleans v Dallasu s 104:97, Atlanta pa v Los Angelesu s 97:80. Philadelphia je na domačem terenu premagala Portland s 100:79, Boston je bil boljši od New Jerseyja s 118:86, New York je ugnal Washington s 128:122, Oklahoma City pa Utah s 114:93.

Sacramento je po pravem košarkarskem maratonu slavil v Oaklandu, poleg razpoloženega Udriha pa je bil junak dvoboja John Salmons, ki je dosegel zmagoviti koš 1,6 sekunde pred koncem tretjega podaljška. Salmons je tekmo končal s 27 točkami, 14 skoki in sedmimi podajami, pri Kraljih pa se je izkazal tudi Brad Miller s 30 točkami in kar 22 skoki.

Razburljivo je bilo tudi v Indianapolisu, za domačo zasedbo pa je 3,9 sekunde pred koncem prvega podaljška zmagoviti koš dosegel Danny Granger, s skupno 24 točkami tudi prvi strelec obračuna proti Detroitu. Pri Indiani, ki je prekinila niz treh zaporednih porazov, sta bila razpoložena tudi T.J. Ford s 23 in Troy Murphy z 18 točkami in 13 skoki. Pri gostih je prednjačil Rodney Stuckey s 30 točkami.

V ponovitvi lanskega finala zahodne konference so Ostroge na domačem igrišču ugnale Jezernike, junak dvoboja pa je bil Roger Mason, ki je deset sekund pred koncem navkljub prekršku Dereka Fischerja najprej dosegel točki za izenačenje na 111:111, nato pa zadel še dodaten prosti met za končno zmago s 112:111. Teksaško moštvo si je v trdem in izenačenem obračunu v zadnji četrtini priigralo že 11 točk prednosti, kalifornijska zasedba pa je 12 sekund pred koncem s trojko Kobeja Bryanta rezultat izenačila. V domači ekipi je bil strelsko najbolj razpoložen Argentinec Manu Ginobili s 27 točkami, dve več pa je za gostujočo dosegel Bryant.

Jason Kidd je v obračunu proti New Orleansu dosegel 33 točk, 11 podaj in deset skokov, a učinek lovca na trojne dvojčke ni pomagal h končni zmagi. V Torontu je blestel Derrick Rose, ki je v zadnji četrtini za Bike dosegel 17 od skupno svojih 25 točk, prispeval pa je tudi deset asistenc.

Oklahoma City, najslabša ekipa v tej sezoni, je očitno ujela zmagoviti ritem, saj je na zadnjih osmih tekmah dosegla že četrto zmago. Tokrat je na domačem parketu presenetila Utah, največ zaslug za ugleden skalp pa si lastijo Jeff Green (23 točk), Russell Westbrook (22 točk) in Kevin Durant (21 točk).