Hrvati, morebitni tekmec Slovenije v petkovem četrtfinalu, so s 93:79 premagali Kamerun, vprašanje zmagovalca pa so rešili v drugi četrtini, ki so jo dobili s kar 26:9. Marko Tomas je za zmagovalce prispeval 20 točk, njegov soimenjak Popović pa je bil s sedemnajstimi drugi najučinkovitejši hrvaški košarkar.

Najvišjo zmago, s kar 57 točkami razlike (119:62), so dosegli Grki, ki so povozili Libanonce. Grški selektor Panagiotis Giannakis je minutažo enakomerno razdelil med vse košarkarje, ki so si dokaj enakomerno razporedili tudi točkovni izkupiček, s 15 točkami pa je bil najučinkovitejši Kostas Tsartsaris. Novozelandci s Kapverdskimi otoki prav tako niso imeli nikakršnih težav, končna razlika ob njihovi zmagi pa se je na koncu ustavila pri številki 27 (77:50).

Danes bodo v Atenah poleg tekme med Slovenijo in Kanado na sporedu še dvoboji Kapverdskih otokov in Kanade, Kameruna in Potorika ter Libanona in Brazilije.