V prvem polčasu so slovenski košarkarji brez težav nadzorovali potek dogodkov na igrišču, na začetku tretje četrtine pa se je pri vodstvu z 21 točkami razlike že zdelo, da bodo Korejce popolnoma razbili. Toda visoko vodstvo je Slovence uspavalo in Korejci so razliko počasi začeli zmanjševati. Sedem minut in pol pred koncem so se tako približali na vsega sedem točk zaostanka (72:65), po nekaj zapravljenih napadih Slovenije pa slabih šest minut do konca celo na minus pet (72:67). Toda po minuti odmora so se slovenski košarkarji le zbrali in tekmo mirno pripeljali do konca.

Pri Sloveniji se je s 26 točkami najbolj izkazal kapetan Rašo Nesterović, Uroš Slokar jih je dodal 12, Miha Zupan in Goran Dragič pa po 11.