Odločilni koš je dobri dve sekundi pred koncem dosegel naturalizirani Američan J.R. Holden, za Špance pa je ob zvoku sirene zgrešil Pau Gasol, potem ko se je žoga nesrečno odbila od obroča.

Španci so tekmo sicer odlično začeli in po zaslugi odličnega meta za tri točke prvo četrtino dobili z enajstimi točkami (22:11). Rusi so v nadaljevanju strnili vrste, gostitelji počasi lovili in v 31. minuti prvič povedli (51:49). Sledilo je precej izenačeno nadaljevanje, v katerem pa je vendarle kazalo na slavje Špancev. Ti so malo pred koncem vodili za šest točk, a se žilavi Rusi niso dali – prišli so na točko zaostanka, v zadnjem napadu pa je dobri dve sekundi pred koncem zadel Holden in dosegel zmagoviti koš za prvo evropsko slavje ruske reprezentance.

Pri zmagovalcih sta največ točk dosegla Kirilenko (17) in Savrašenko (10), pri poražencih pa je bil najučinkovitejši Pau Gasol, ki je 14 točkam dodal še 14 skokov.