"Fantastično. Ko sem si nadel čelado, so me preplavila čustva. Čisti užitek se je vrniti v takšen avto," po uspešno opravljenih krogih ni skrival navdušenja 40-letni Italijan. Potožil je, da se je za volanom počutil nekoliko utesnjenega: "Vse je delovalo kot švicarska ura. Žal mi je le, da nisem mogel voziti tako, kot sem želel, ker nisem sedel najbolj udobno." Največjo težavo mu je predstavljala upravljanje dirkalnika v zavojih le z desno roko, saj je z levo upravljal prirejeno ročico za plin.

"To je več kot samo vožnja v dirkalniku formule 1. Postaviti v tak dirkalnik človeka brez nog je nekaj posebnega." Zanardi je v svoji karieri sodeloval na 41 dirkah formule 1 z moštvi Williams, Minardi, Jordan in Lotus, a ni imel prav veliko vrhunskih uvrstitev; nazadnje je v dirkalniku sedel leta 1999. Precej uspešnejši je bil v ameriški seriji CART, kjer je osvojil dva naslova prvaka. Njegova kariera se je končala v nesreči septembra 2001, ko ga je v Lausitzringu pri izhodu iz boksov zaneslo na stezo, kjer je vanj bočno s hitrostjo 300 kilometrov na uro treščil Kanadčan Alex Tagliani. Zanardijev dirkalnik je prelomilo na pol, Italijan pa je kljub hudim poškodbam in krvavitvam preživel, čeprav so mu morali amputirati obe nogi. Zanardi se je dve leti po nesreči preusmeril v prvenstvo turnih avtomobilov WTCC, v katerem uspešno nastopa za moštvo BMW.