Tridesetletni Francoz je najboljši izid dneva postavil kot 18. na startu. Na koncu je za 18 stotink sekunde premagal Italijana Guglielma Bosca, ki je tako kot Allegre prišel do svojih prvih stopničk v svetovnem pokalu. Tretje mesto je osvojil Švicar Loic Meillard, ki je zaostal 25 stotink sekunde.

Allegre je zelo dobro začel zimo, pred zmago je bil četrti na smuku v Val Gardeni.

Velika favorita Švicar Marco Odermatt in Francoz Sarrazin, ki sta se od Bormia zadnji mesec izmenjevala na prvih mestih smukov, sta bila izrinjena s stopničk in sta zasedla četrto oziroma 11. mesto.

Odermatt, ki prvič ni bil del zmagovalnega odra na superveleslalomih od marca 2022, ostaja na vrhu tako skupnega kot superveleslalomskega seštevka.

Slovenca nista navdušila. Zaostanek Čatra je na 46. mestu tega superveleslaloma znašal 1,85 sekunde, Hrobat pa je bil celo zadnji med uvrščenimi, povsem na repu razpredelnice z zaostankom 2,60 sekunde.

Svetovni pokal alpskih smučarjev se bo v nedeljo nadaljeval z drugim superveleslalomom, ki bo na sporedu na tem prizorišču v Nemčiji.

Na tem bosta prav tako nastopila dva Slovenca. A bo Hrobata, ki se je zadnji teden soočal z zdravstvenimi težavami, zamenjal Rok Ažnoh.

Slovenci v superveleslalomu ne blestijo. Za edine superveleslalomske točke na moških tekmah je v tej zimi poskrbel Čater s 26. mestom v Val Gardeni.