Novoizvoljeni predsednik  organizacije Gibanje Svoboda Seniorji je v izjavi za medije po današnjem ustanovitvenem kongresu izpostavil pomen medgeneracijskega sodelovanja. M»islim, da smo edini, ki smo problem starostnikov naslovili tako s stališča mladih kot starih. To politiko bomo gojili tudi v prihodnje. Medgeneracijsko sodelovanje je neizbežno, skrb drug za drugega je naša prva prioriteta,« je poudaril Bojan Čebela. Zagotovil je, da imajo člani platforme izkušnje, ki jih bodo uspešno implementirali v program, tega pa bodo oblikovali in predstavili v prihodnjih dneh.

Zagotovil je tudi, da bo platforma pri oblikovanju politik popolnoma avtonomna, glede morebitnega sodelovanja s stranko DeSUS pa je odgovoril, da so odprti »za vsako konstruktivno sodelovanje«, razen s tistimi, »ki v vrste upokojencev sejejo nemir, nezaupanje in pa sovraštvo«. Na vprašanje, ali to pomeni, da sodelovanja z ljudsko iniciativo Glas upokojencev, ki jo vodi Pavel Rupar, ne bo, pa je odgovoril, da »ni nič izključeno, če se situacija spremeni in se spozna, da ta pot ni prava«.

Za čim več konstruktivnih predlogov in idej

»Z ustanovitvijo platforme Gibanja Svoboda Seniorji dajemo avtonomijo in glas vsem starejšim znotraj Gibanja Svoboda, zato da vse izzive starajoče družbe naslovimo primarno skozi njih,« pa je poudaril predsednik stranke Robert Golob. Premier se nadeja tvornega sodelovanja s seniorsko organizacijo, »da bomo dobili čim več konstruktivnih predlogov in idej, kako izboljšati položaj starejših v naši družbi«.

Golob je poudaril, da je pred nami zelo pomembno obdobje, ko se bodo usklajevala zdravstvena in pokojninska reforma ter zakon o dolgotrajni oskrbi, zaradi teh treh izjemno pomembnih vprašanj, ki prihajajo v naslednjih mesecih, pa je toliko bolj pomembno, da je znotraj stranke oblikovana skupina, ki bo imela ideje in konkretne odgovore na ta vprašanja.

»Želimo, da so starejši aktivno vključeni pri oblikovanju vsebin, ki se njih najbolj tičejo,« je izpostavil. Če želimo kot družba biti uspešni, se moramo vsi skupaj zavezovati spoštljivemu dialogu, je dodal premier. »Kdor tega preprostega dejstva ne zna ali ne more sprejeti, se ne more prodajati, kot da želi ljudem dobro,« je poudaril.

Golob: Odprti smo za povezovanje s tistimi, ki živijo enake vrednote

Po Golobovih besedah je skrb za starejšo generacijo ves čas prisotna v delovanju vlade. »To kažejo vsi rezultati in tudi zaupanje ljudi,« je izpostavil. Dodal je, da so v stranki Gibanje Svoboda odprti za povezovanje s tistimi, ki živijo enake vrednote. To velja tudi za morebitno sodelovanje s stranko DeSUS. Pogovori z DeSUS, kot je dejal, so bili nekaj časa intenzivni, v nekem trenutku pa so se v Gibanju Svoboda odločili, da je boljše, da gredo po samostojni poti.

Gibanje Svoboda Seniorji je namenjeno članom stranke, ki so upokojeni ali starejši od 60 let ter želijo aktivno sodelovati pri oblikovanju politik in rešitev za izboljšanje svojega položaja, je Gibanje Svoboda zapisalo v sporočilu za javnost.

Na današnjem kongresu so člani sprejeli statut seniorske organizacije in izvolili funkcionarje ter predstavnike v organih organizacije. Izvolili so tudi člane sveta in nadzornega odbora. Za podpredsednike so izvolili Franca Rožmana, Mira Mlakarja in Zdenko Marijo Kovač, za generalnega sekretarja pa Vojka Adamiča. Za člane izvršnega odbora pa so bili izvoljeni Kristina Ožbolt, Branka Kastelic, Stanka Preskar in Franci Lenart, so zapisali.