Ste se kdaj vprašali, kako izgleda nekdo, ki dominira v svojem športu? Ko beseda nanese na formulo 1, je odgovor enostaven, izgleda kot Max Verstappen. Ta Nizozemec se lahko že pri vsega 25. letih pohvali, da je zmago na dirkah svetovnega prvenstva slavil že kar 40-krat in je na najboljši poti, da še tretjič zapored postane svetovni prvak. Jubilejno zmago je dosegel na dirkališču v Barceloni, njemu tako ljubem, saj je leta 2016 prav na tej stezi slavil svojo čisto prvo zmago.

Red Bullov voznik je dirko startal s prvega mesta, dodatno točko pa je dobil še za najhitrejši krog. To je bila že njegova peta letošnja zmaga na sedmih dirkah, tako da ne čudi, da ima v skupnem seštevku že 53 točk prednosti pred moštvenim sotekmovalcem, Mehičanom Sergiom Perezom, tokrat četrtim. »V veliko veselje mi je voziti se s takšnim dirkalnikom. Zmagati tukaj v Španiji je resnično nekaj neverjetnega. Celotna ekipa je svoje delo opravila z odliko. Za nami je uspešen konec tedna, upam, da bomo tako tudi nadaljevali,« se je smejalo zmagovalcu velike nagrade Španije, tokratni boj na stezi pa je bil vse prej kot enakovreden. Verstappen se je namreč že na začetku dirke otresel Španca Carlosa Sainza (Ferrari), nato pa je oddrvel naprej in tekmecem ni več pustil najmanjše možnosti za preboj na prvo mesto. Vodstva ni izgubil niti med postanki, na koncu je bil, čeprav se je po radijski zvezi pritoževal zaradi slabih pnevmatik, prvi s 24 sekundami naskoka.

Prešeren nasmešek na obrazu so imeli tudi pri Mercedesu. Svoja voznika so namreč z Lewisom Hamiltonom in Georgeom Russellom imeli na drugem in tretjem mestu, kar je daleč najboljša uvrstitev te temške ekipe v letošnji sezoni. Še posebej dobre volje je bil Russell, saj je dirko začel s komajda 12. mesta in se prvič v letu 2023 prebil na zmagovalni oder. »Kar malo sem presenečen. A v ekipi so pripravili dober avto. To, da sem prišel z 12. mesta na tretje, pa je morda znanilec boljših časov. Res sem vesel, da sem na stopničkah,« je dejal drugi Mercedesov dirkač. Prvi, Hamilton, je imel takoj po startu bližnje srečanje z Landom Norrisom (McLaren). Slednji je moral na dodaten postanek in je končal daleč zadaj na 17. mestu, Hamilton pa je kljub trčenju ostal pri vrhu. Razočaran je bil tudi domači adut Sainz, saj je bil šele peti. Naslednja dirka bo na sporedu čez dva tedna v Montrealu v Kanadi.