Pri Clippers je bil najbolj razpoložen Paul George, ki je svoji ekipi pomagal z 32 točkami. V obrambnih vlogah se je dobro obnesel Kawhi Leonard s 14 skoki, ki jim je dodal še 23 točk in šest podaj.

Denver je takoj po polčasu še dohajal LA Clippers ter si je celo priigral vodstvo z desetimi točkami razlike (78:68), še pet minut pred koncem sta bili ekipi poravnani 101:101. Vendar pa je nato sledil sijajen niz Los Angelesa z ofenzivo 12:6 za vodstvo v polfinalni seriji. Clippers so še dve zmagi oddaljeni od napredovanja v konferenčni finale zahoda.

Pri Denverju je bil najbolj v ospredju Nikola Jokić z dvojnim dvojčkom, 32 točkam je dodal še 12 skokov in osem podaj.

Lanski prvaki na robu izpada

Druga tekma v košarkarskem karantenskem mehurčku v športnem kompleksu pri Orlandu niti približno ni bila tako dramatična.

Kelti iz Bostona so povsem zasenčili lanske prvake lige NBA. Toronto je tako potisnjen na rob izpada. Boston namreč lahko že na naslednji tekmi s četrto zmago osvoji polfinalno serijo ter si zagotovi vstopnico za konferenčni finale.

V majici Bostona je Jaylen Brown imel 27 točk, košarkarje Toronta pa je vodil Fred VanVleet z 18 točkami.