»Milano ima novega kralja,« je po zmagi Interja proti Milanu na družbenem omrežju instagram zapisal strelec četrtega gola za Inter Romelu Lukaku. Belgijec je s tem spodbodel zvezdnika Milana Zlatana Ibrahimovića, ki je bil z asistenco in zadetkom sicer najboljši mož v vrstah rdeče-črnih, a poraza svoje ekipe ni mogel preprečiti. Milančani so bili po vodstvu z 2:0 po prvih 45 minutah na pragu velikega presenečenja, a so v drugem polčasu močno zatajili, prejeli kar štiri zadetke in izgubili z 2:4. To je bil že četrti zaporedni poraz proti njihovemu največjemu tekmecu, kar se je moštvu doslej primerilo zgolj dvakrat, in sicer v letih 1932–1934 in 1973–1974.

»Težko pojasnim, kaj se je zgodilo. Med premorom smo rekli, da bo prvih 15 minut drugega polčasa odločilnih, nato pa smo prav v teh 15 minutah prejeli dva gola. Prenehali smo igrati, prenehali smo podajati in prenehali smo verjeti vase,« se mrku svojega moštva ni mogel načuditi Zlatan Ibrahimović, ki se je lahko kvečjemu tolažil z dejstvom, da je pri starosti 38 let in 129 dni postal najstarejši strelec v zgodovini milanskih derbijev.

Precej več razlogov za veselje so imeli po tekmi v slačilnici zmagovalcev. Po porazu Juventusa proti Veroni (1:2) so se s prestižno zmago, ki so jo dosegli brez poškodovanega Slovenca Samirja Handanovića v vratih, pri Interju prvič po šestem januarju znova zavihteli na vrh razpredelnice italijanskega prvenstva. »To je bil poseben večer. Grozil nam je polom, namesto tega pa smo vzpostavili ravnotežje na igrišču in se vrnili v igro. Veseli me, da smo zasukali tekmo,« je povedal trener Interja Antonio Conte. Kako izjemen podvig je uspel njegovim nogometašem, zgovorno pove podatek, da je Inter šele drugič v zgodovini mestnih derbijev lombardijske prestolnice nadoknadil zaostanek dveh golov. Pred tem mu je namreč to uspelo le še davnega leta 1949, ko je po pravem trilerju slavil zmago s 6:5.

Čeprav imajo črno-modri zdaj enako število točk kot stara dama (52), pa Torinčani niso njihovi edini tekmeci v boju za naslov italijanskega prvaka. Nogometnima velikanoma za ovratnik diha letos izvrstni Lazio, ki ima le točko manj. Rimljani imajo eno najboljših sezon v svoji 120-letni zgodovini, saj so v zadnjem krogu v gosteh proti Parmi dosegli 16. zmago (1:0), niz brez poraza pa podaljšali na 18 tekem, s čimer so postavili nov klubski rekord.

Nevšečnosti zaradi fronte Ciara

V nasprotju z že 296. milanskim derbijem pričakovanj ni upravičil obračun med prvo- in drugouvrščeno ekipo nemškega prvenstva Bayernom iz Münchna in Leipzigom. Moštvi, ki se ponašata z najboljšima strelcema lige Robertom Lewandowskim in Timom Wernerjem, sta se v prvenstvu srečali desetič in se še tretjič razšli brez zmagovalca, saj sta mreži obmirovali. To je bil sploh prvi remi Bavarcev po osmih zaporednih zmagah, medtem ko so gostje še tretjo prvenstveno tekmo zapovrstjo ostali brez treh točk. »Težava je bila, ker smo se oboji sprijaznili z remijem brez zadetkov, kar je zoprno. Nobena stran od 70. minute naprej ni hotela več tvegati. Vedeli smo, da je Leipzig mojster zasukov, zato smo namerno upočasnili ritem igre, a s tem prikrajšali tudi sebe. No, še vedno imamo točko prednosti,« je po tekmi razmišljal vezist Bayerna Thomas Müller.

Brez tekme so sicer ostali nogometaši tretjeuvrščene Borussie Mönchengladbach in Kölna, saj je bila tekma odpovedana zaradi nevihtne fronte Ciara. Fronta se je v nedeljo razširila nad večji del Evrope, zato so štiri prvoligaške dvoboje preložili tudi na Nizozemskem, prav tako pa je odpadel obračun med Manchester Cityjem in West Hamom v Angliji. Za odpoved kar celotnega kroga so se zaradi varnostnih razlogov odločili še v angleški ženski nogometni ligi kakor tudi tamkajšnji elitni ragbi ligi.