Težko bi nogometaši Napolija na gostovanje 5. kroga rednega dela lige prvakov v Liverpool pripotovali z večjimi težavami. Potem ko v novo sezono niso zakorakali po željah lastnika Aurelia De Laurentiisa, je ta po porazu v 11. krogu italijanskega prvenstva proti Romi (1:2) na začetku novembra celotnemu moštvu zaukazal enotedenski umik v center za trening. Trener Carlo Ancelotti je bil glasno proti, še korak naprej pa so storili igralci, ki so dva dni za tem po remiju proti Salzburgu v ligi prvakov mirno odšli domov. To je ujezilo tako De Laurentiisa kot navijače, ki so igralcem poslali jasno sporočilo, naj se vedejo bolj profesionalno. Največje zvezdnike Napolija je to prestrašilo do te mere, da so si menda najeli osebne varnostnike. Pred dvema dnevoma pa je napovedane ukrepe uresničil tudi De Laurentiis, ki je vsem igralcem in članom trenerskega štaba vzel po 25 odstotkov mesečne plače, kar je naneslo za več kot 2,5 milijona evrov. Če k temu dodamo še dejstvo, da Napoli ni zmagal na zadnjih šestih tekmah (poraz in pet remijev), je jasno, da je bil na Anfieldu velik favorit Liverpool. A prvi so prek Driesa Mertensa zadeli gostje, ki so kljub podrejenemu položaju na koncu iztržili veliko točko. Za Liverpool je namreč v drugem polčasu izenačil Dejan Lovren.

Odličen večer v skupini E, kjer sta prav Napoli in Liverpool, je imel avstrijski Salzburg. Na gostovanju v Belgiji pri Genku je prišel do uspeha s kar 4:1. Prvi gol za Salzburg je v 43. minuti prispeval Patson Daka, ki je tako postal prvi nogometaš iz Zambije z doseženim zadetkom v ligi prvakov. Zambija pa je postala 103. država, ki je dala strelca v najelitnejšem evropskem nogometnem tekmovanju.

Na Campu Nouu je Barcelona z goli Luisa Suareza, Lionela Messija in Antoina Griezmanna ugnala Borussio iz Dortmunda s 3:1. Lionel Messi je zatresel mrežo že 34. različnega moštva v ligi prvakov, kar ni uspelo še nikomur. Poraz nemškega moštva je uspelo izkoristiti milanskemu Interju, ki je na gostovanju pri Slavii iz Prage zmagal s 3:1. Črno-modri so proti češkemu nasprotniku znova precej trpeli, saj je dolgo kazalo, da se bosta moštvi znova razšli z remijem 1:1. A nato je v 81. minuti na sceno stopil Romelu Lukaku in poskrbel za izredno pomembno zmago Milančanov, ki jo je z drugim golom nato še potrdil Lautaro Martinez.

Nogometaši Chelseaja so bili na gostovanju v Valencii na dobri poti, da pridejo do izredno pomembnih treh točk v skupini H, s katerimi bi si že zagotovili pot v drugi del tekmovanja. Španci so sicer povedli prek Carlosa Solerja, a je nemudoma odgovoril Chelseajev Mateo Kovačić. Ko je na začetku drugega polčasa zadel še njegov soigralec Christian Pulisic in je Kepa Arrizabalaga ubranil enajstmetrovko Danielu Pareju, hkrati pa so gostitelji zapravljali priložnosti drugo za drugo, se je zdelo, da bodo Londončani izpolnili zadano nalogo. Nato pa je prišla 82. minuta, ko je Daniel Wass zabil za 2:2. Chelsea kljub remiju ostaja v dobrem položaju za napredovanje.