V ragbiju smo vajeni takšnih in drugačnih trkov, Paolo Odogwu pa je vseeno šel predaleč, potem ko je ob porazu svoje ekipe s podplatom kopačke pokosil nasprotnega igralca. Prekršek je storil v 79. minuti, ko je sprejemal visoko žogo, ob tem pa iztegnil nogo, ki se je zarila v obraz igralca ekipe Sale Sharks Van Rensburga. Ta se je okrvavljen sicer hitro pobral, sodnik Tom Foley pa je 22-letniku iz moštva Wasps, ki se je čudil sodniški odločitvi, pokazal rdeči karton.

Disciplinska komisija ni bila zadovoljna z obrazložitvijo, da je Odogwu »lovil ravnotežje«, je pa ugotovila, »da sicer ni imel neposredne namere nasprotnika brcniti v obraz, a da je z iztegnjeno nogo želel onemogočiti potencialne obrambne poizkuse nasprotnikovih igralcev, ob tem pa lahkomiselno tvegal, da bi koga resneje poškodoval«. Po poročanju portala Rugby Pass bo mladi ragbist počival šest tednov, in sicer do 23. decembra. Prekršek si lahko od 3:39 minute ogledate v spodnjem posnetku.