Verbič je v dvoboju vodilnih ekip skupine B zadel v 70. minuti in izničil prednost, ki so jo imeli Danci po golu Jensa Stageja iz četrte minute. Podajalec pri Verbičevem golu je bil Viktor Cigankov, ki je v 15. minuti zapravil strel z bele pike. Na drugi tekmi skupine B sta se Lugano, pri katerem ni bilo Domna Črnigoja, in Malmö razšla z 0:0.V skupini A sta bila spet dejavna Vid Belec in Roman Bezjak. Z Apoelom sta gostila Karabah in ga premagala z 2:1. Belec je branil celo tekmo, Bezjak pa je v igro vstopil v 60. minuti.

Zmagoviti gol za Ciprčane je v 88. minuti dosegel Nicholas Ioannou. V skupini vodi Sevilla s štirimi zmagami in si je že zagotovila šestnajstino finala. Tokrat so Andaluzijci s 5:2 slavili v gosteh pri Dudelangeju. Tri gole za Špance je zabil Munir El Haddadi, dva pa Munas Dabbur. Dva je dal tudi domačin Danel Sinani.V skupini H je Miha Blažič s Ferencvarosem gostil Jako Bijola s CSKA Moskvo. Tekma se je končala brez zadetkov, Blažič je pri domačih igral celo tekmo, Bijol pa do 63. minute.

V tej skupini je Espanyol, ki si je že zagotovil izločilne boje, s 6:0 odpravil Ludogorec. St. Etienne Roberta Berića je v skupini I na gostovanju pri Oleksandriji igral 2:2. Francozi so vodili že z 2:0, gostitelji pa so do točke prišli v prvi minuti sodniškega dodatka po golu Maksima Zaderake. Berić je igral do 55. minute. Na drugi tekmi skupine je vodilni Gent s 3:1 slavil v Wolfsburgu.V skupini K pa sta Andraž Šporar in Kenan Bajrić gostovala pri Wolverhamptonu ter doživela poraz z 0:1, edini gol je v drugi minuti sodniškega dodatka prispeval Raul Jimenez. Domači so sicer prek Rubena Nevesa zapravili še najstrožjo kazen v 51. minuti. Šporar je igral celo tekmo, Bajrić pa je moral iz igre v 89. minuti zaradi poškodbe. Angleži vodijo v skupini z 10 točkami, eno manj ima Braga, ki je s 3:1 odpravila Besiktas.Ob Sevilli in Espanyolu pa si je šestnajstino finala zagotovil tudi že Celtic, ki je v gosteh v skupini E premagal Lazio z 2:1. Oliver Ntcham je prispeval zmagoviti zadetek za Škote v peti minuti sodniškega dodatka. Prav tako je med 32 najboljših tudi Basel, ki je v skupini C premagal Getafe z 2:1. Fabian Frei je v 60. minuti dosegel odločilni zadetek. V drugi del tekmovanja se je prebil tudi Manchester United, ki je v skupini L s 3:0 ugnal Partizan, zadeli so Mason Greenwood, Anthony Martial in Marcus Rashford.