Gajser je prejšnji konec tedna v Mantovi zasedel šesto mesto, s čimer je prvič v sezoni ostal brez stopničk. Pred tem je na enem svojih najljubših prizorišč v Lombardiji v Pietramurati zmagal, na začetku sezone pa je bil še dvakrat tretji in enkrat drugi.

V prvi vožnji zadnje dirke je Gajser trikrat padel, tako da je prišel le do roba deseterice. Gajserju je šlo nato nekoliko bolje v drugi vožnji, a se skupno ni mogel prebiti višje od šestega mesta.

»Bil sem zelo razočaran zaradi samo desetega mesta v prvi vožnji. Druga je bila boljša, čeprav ne takšna, kot bi si želel. A včasih je motokros tudi takšen. Gremo naprej, na Portugalskem bom izjemno motiviran, da se spet vrnem na zmagovalno pot,« je Gajser napovedal, da bo skušal čim prej pozabiti razočaranje na zadnji dirki.

Zmagal je Italijan Antonio Cairoli, ki tudi prepričljivo vodi v skupnem seštevku. Po peti dirki je Cairoli naskok še povečal, zdaj ima 241 točk, Gajser je kljub slabši uvrstitvi v Mantovi obdržal drugo, ima pa 201 točko.

Dirka v razredu MXGP se bo s prvo vožnjo začela v nedeljo ob 15.15 po slovenskem času, druga bo ob 18.10.