Kane vse od 9. aprila ni več igral, vendar je včeraj zvečer v Amsterdamu po zmagi v zadnji sekundi, ki je šokirala nogometni svet, vseeno stekel na igrišče in proslavljal uvrstitev v finale najelitnejšega klubskega tekmovanja skupaj s soigralci.

»Okrevanje poteka dobro,« je dejal Kane za BT Sport: »Začel sem že teči, zdaj pa vidim, da bom moral trdo poprijeti za delo, da se bom dokazal šefu (trenerju Mauriciu Pochettinu, op. a.).«

Brazilec Lucas Moura je v sredo zvečer s hat-trickom v drugem polčasu poskrbel za senzacionalno zmago Tottenhama, ki je še ob polčasu zaostajal z 0:2, na koncu pa v zadnji sekundi tekme zadel za 3:2. Prvo tekmo v Londonu je sicer z 1:0 dobil Ajax, a je skupni izid 3:3 zaradi pravila o golu v gosteh pomenil, da je nizozemski klub ostal praznih rok.

Finale lige prvakov, v katerem se bosta pomerila angleška Tottenham in Liverpool, bo 1. junija v Madridu.