Sinoči je doma premagal Monaco s 3:1, vse tri gole za gostitelje pa je dosegel Kylian Mbappe (15., 38., 55.). Za Monaco je bil uspešen Aleksandr Golovin (80.). Drugouvrščeni Lille je z 0:0 igral v Toulousu in za PSG zaostaja za 16 točk.

To je neulovljiva prednost in igralci PSG so pred svojimi navijači pozno sinoči že proslavili osmi naslov prvaka. Med slavljenci je bil tudi brazilski zvezdnik Neymar, ki je zaigral prvič po 23. januarju in poškodbi desne noge. V vodstvu kluba upajo, da bo lahko vso tekmo odigral 27. aprila v finalu francoskega pokala proti Rennesu.

Tokrat je vstopil v drugem polčasu, ko je zamenjal Layvina Kurzawo, vendar je njegov prihod zasenčil francoski reprezentant Mbappe, ki je svojim nekdanjim soigralcem že v prvem polčasu dal dva gola, v drugem pa je svoj strelski izkupiček v sezoni povečal na 30 golov.

S tem je dvajsetletnik nadomestil odsotnost poškodovanih Angela di Mario, ki je bil tokrat le na klopi za rezerve, Neymarja in urugvajskega napadalca Edinsona Cavanija. Slednji se je po odsotnosti tudi vrnil na tekmi s Monacom v drugem polčasu in dosegel zadetek, vendar je bil zaradi prepovedanega položaja razveljavljen.

Igralci PSG so igrali z veliko podobo katedrale Notre Dame na majicah, ki je nadomestil običajni sponzorski napis, ime pogorele katedrale pa je na zadnji strani majice nadomestil tudi imena igralcev.

Prvaka dobili tudi v Grčiji

Državni prvak je znan tudi v Grčiji. To je postal Paok iz Soluna, ki je naslov osvojil prvič po kar 34 letih. V predzadnjem prvenstvenem krogu je s 5:0 premagal Levadiakos in ima pred zadnjim krogom pet točk prednosti pred Olympiakosom, sicer s 44 naslovi najuspešnejšim grškim klubom. Za Paok je to tretji naslov, pred tem so bili najboljši leta 1976 in leta 1985.

Paok, ki je od leta 2015 v lasti ruskega bogataša grškega rodu Ivana Savidisa, v letošnji sezoni sploh še ni zabeležil poraza, dobil je 25 tekem, štirikrat pa igral neodločeno.

Solunčani so tudi še v igri za osvojitev grškega pokala, zaenkrat so se že uvrstili v polfinale. V pokalu so bili sicer najboljši šestkrat, letos tudi branijo naslov.